Bizimle iletişime geçin

League Of Legends

10.18 Yama Notları

Yayınlanan

on

10.18 Yaması’yla eylül ayına harika bir başlangıç yapmaya hazır mısınız?

Bu yamada sizin amacıyla pek çok değişikliğimiz var. Önemli değişiklıklar arasında her bireyin çok sevdiği tilkimizin ayaklarını biraz daha hızlandırmamız ve Adalet Getiren’e biraz daha heyecan katmamız var. Geri kalanlarsa şampiyonların bilhassa de üst ve profesyonel düzeylerdeki sahip olunan performanslarına yönelik. Yüzünü biraz çok sık gördüğümüz birtakım şampiyonları (Galio, Ashe, Sett) zayıflatıyor; ilgiye gereksinimi olan birtakım diğerleriniyse (Miss Fortune, Rumble, Twitch) güçlendiriyoruz.

Şampiyonları bir kıyıya bırakırsak, son vakitlerde nerdeyse bütün desteklerin Muhafız seçtiğini görüyoruz. Dolayısıyla birtakım ayarlamalara gidiyor ve birtakım değişik anahtar rün seçeneklerinin meydana çıkmasını sağlamaya çalışıyoruz.

Son olarak sizin amacıyla, yani hepimiz amacıyla bir haberimiz var: Birimiz Hepimiz İçin bu yamada oyuna dönüyor! Tabii bir sürü istemci, efekt ve genel planlama de cabası. Bunlar bundan sonra alışılmış olaylar.

Neyse, hadi gelin bundan sonra yama notlarımıza geçelim. Vadi’de görüşmek üzere.

Eğer TFT yama notlarını arıyorsanız sizi şu şekilde alalım!

AHRİ:


Pasifi, Q’sunun pasifiyle değiştirildi. Artık bütün becerileri iyileştirebiliyor. W’su bundan sonra hareket sürati sağlıyor, düşük cana sahip minyonlara %200 Hasar sağlıyor ve düşük cana sahip minyonları amaç almada daha başarılı.

Ahri’nin kimliği ve oynanışı vakit içersinde biraz bulanık bir duruma geldi. Kendisi, bundan sonra bizim istediğimiz kadar alımlı değil. Dolayısıyla beceri setinde, bilhassa de W’sunda birtakım değişiklıklare gidiyoruz. Amacımız, onun savaşa girip çıkarak saldırmak amacıyla en doğru anı kovalayan, ele avuca sığmaz bir büyücü olma kimliğini biraz daha sağlamlaştırmak. Ayrıca, öz hırsızlığı becerilerini Q’sundan pasifine kaydırarak rakip şampiyonlarla takasa girdiğinde tedavi etkilerinden daha çok faydalanabilmesini sağlıyoruz.

Tüm bu değişiklıkların sonrasında Ahri daha çok kombo yapabilecek ve rakiplerini daha sık oyuna getirebilecek.

Pasif – Vastaya Zarafeti


YENİÖZ HIRSIZI Ahri, becerilerinin isabet ettiği her rakip amacıyla bir Öz Hırsızı yükü elde eder. Kullandığı beceri başına en çok 3 yük kazanır ve en çok 9 yüke sahip olabilir. 9 Öz Hırsızı yüküne ulaşmasının sonrasında Ahri’nin bir ileri yeteneği bütün yükleri tüketerek isabet alan rakip başına onu 1/6/11/16. seviyelerde 3/5/9/18 (+0,09 Yetenek Gücü) iyileştirir.

Q – Aldatan Küre:

KALDIRILDI ÖZ HIRSIZI : Öz Hırsızı bundan sonra şampiyonun pasifi.

W – Tilki Ateşi:

YENİTİLKİ ADIMLARI Artık kullanıldığında 1,5 saniye içersinde azalarak kaybolan %40 Hareket Hızı sağlıyor.
YENİMİNYON ATEŞİ Artık canı %20’nin altında olan minyonlara %200 Hasar sağlıyor.
GÜNCELLENDİGELİŞTİRİLMİŞ MİNYON HEDEFLEME Hedefleme bundan sonra şampiyonların sonrasında Tilki Ateşi’yle kesilebilecek minyonlara öncelik vermede daha etkili (ayartılan şampiyonlar hâlâ ateşin öncelikli amacı konumunda).

Ashe:

Taban saldırı gücü azaldı.

 Ashe, hâlâ profesyonel oyunlardaki birincil nişancı konumunda. Dolayısıyla gücünün bir kısmını donduruyoruz. 

Taban nitelikler

SALDIRI GÜCÜ 61 ⇒ 59

Q – Pürdikkat

GİDERİLEN HATA Runaan’ın Kasırgası’nın Rüzgârın Öfkesi hasarı, artık Pürdikkat’in sonraki yetenek seviyelerini de göz önünde bulunduruyor.GİDERİLEN GÖRSEL EFEKT HATASI Ametist Ashe’in Q – Pürdikkat yeteneğiyle kazandığı ilave Runaan’ın Kasırgası atışları, artık doğru şekilde kostümün görsel efektlerini kullanıyor.

Galio

Q’nun taban hasarı azaldı.

 Galio’nun Q’su ona oyunun erken safhalarında pek risk almadan minyonları temizleme şansı sunuyor. Hasarını biraz azaltarak haritanın öbür ucuna uçmadan önce biraz daha zaman harcamasının gerekmesini sağlıyoruz. 

Q – Savaş Yelleri

TABAN HASAR 80/115/150/185/220 ⇒ 70/105/140/175/210

Jarvan IV

Q’nun taban hasarı arttı.

 J4’ün erken safhalardaki gücünü birazcık arttırarak mevcut ormancı metasında kendine biraz daha yer bulabilmesini sağlıyoruz. 


Q – Ejderha Saldırısı

TABAN HASAR 80/120/160/200/240 ⇒ 90/130/170/210/250

Kayle

Q’nun mana yenilemesi kalktı. W’nun bedeli arttı. E’nin bedeli kalktı, atış hızı arttı.

 Kayle’ın mana yönetimini biraz daha sade hale getirmek istiyoruz. Dolayısıyla E’sinin mana bedelini kaldırarak genel anlamda manaya olan bağımlılığını azaltıyoruz. Kılıcının artan atış hızının da eklenmesiyle birlikte, şampiyonun rakibiyle daha sık dövüşebilmesini sağlıyoruz. Bu da daha heyecanlı bir koridor deneyimi sunacak. 


Q – Işığın Hükmü

KALDIRILDIMANA YENİLEMESİ Artık isabet alan her şampiyon için mana bedelinin %50’sini yenilemiyor.


W – Semavi Lütuf

BEDEL 70/80/90/100/110 Mana ⇒ 90/100/110/120/130 Mana


E – Yıldızateşi Kılıcı

BEDEL 50/55/60/65/70 Mana ⇒ BedelsizATIŞ HIZI 2000 ⇒ 5000

Kog’Maw

Taban can ve zırh büyümesi azaldı.

 Her yere salyalarını saçan bu tırtılımsı yaratık her zaman sınırda dursa da bu sefer çizgiyi aştı. Biz de buna karşılık onun savunma niteliklerini kısarak kırılgan bir nişancı kimliğini öne çıkarıyoruz. Tükürme becerilerinden bir şey kaybetmese de artık onu alaşağı etmek daha kolay. 


Taban nitelikler

CAN BÜYÜMESİ 90 ⇒ 85ZIRH BÜYÜMESİ 3,5 ⇒ 3,25

Miss Fortune

Taban saldırı hızı büyüme oranı arttı.

 Erken safhalara odaklanan bu korsan nişancımıza bir güçlendirme daha getiriyoruz. Aslında sezonun önceki dönemlerinde getirdiğimiz bazı zayıflatmaları geri aldığımız da söylenebilir (eğer merak ediyorsanız bunlar 10.10 ve 10.3 Yamalarında gelmişti). 


Taban nitelikler

SALDIRI HIZI BÜYÜME ORANI %2,25 ⇒ %3


W – Caka

AZAMİ İLAVE HAREKET HIZI 50/60/70/80/90 ⇒ 55/65/75/85/95

Rumble

Q’nun toplam hasarı arttı.

 Rumble’a biraz gaz veriyor ve bunun onu erken safhalar için iyi bir profesyonel seçimi haline getirmesini umuyoruz. 


Q – Alev Makinesi

TOPLAM HASAR 175/210/245/280/315 ⇒ 180/220/260/300/340

Sett

Pasif sağ yumruğu ilave saldırı gücüyle güçlenecek şekilde değişti. Q’nun ilave hasarının hedefin azami canına oranı artık sabit. Her 100 Toplam Saldırı Gücü için kazanılan ilave hasar oranı artık artıyor.

 Sett, profesyonel düzeyde özellikle de ucuz tank ve işlevsellik dizilimleriyle gücünü sergilemeyi sürdürüyor. Taban değerlerine yönelik bir önceki zayıflatmamız yeterli olmadığından ona daha kapsamlı değişiklikler getiriyoruz. Bunun için de hasar ve altınla kazandığı güçlenmeyi ayarlayarak oyuncuları daha hasar odaklı dizilimlere teşvik edeceğiz. Dünya Şampiyonası sonrasında onu yeniden elden geçirmemizi bekleyebilirsiniz. 


Pasif – Dövüşçü İnadı

SAĞ YUMRUK İLAVE HASAR ORANI 0,15 Toplam Saldırı Gücü ⇒ 0,5 İlave Saldırı Gücü


Q – Yapıştır

İLAVE HASAR 10/20/30/40/50 (+ hedefin azami canının %1/2/3/4/5’i) (+ her 100 Toplam Saldırı Gücü için 0,01) ⇒ 10/20/30/40/50 (+ hedefin azami canının 0,01’i) (+ her 100 Toplam Saldırı Gücü için %1/1,5/2/2,5/3)

Shen

Pasifinin kalkanı azaldı.

 10.15’te Shen’e getirdiğimiz güçlendirme onu beklediğimizden biraz daha güçlü yapmışa benziyor. Dolayısıyla bunun bir kısmını geri alıyoruz. 


Pasif – Ki Kalkanı

KALKAN 1-18. seviyelerde 70-121 ⇒ 1-18. seviyelerde 60-111

Shyvana

E’nin ejderha biçimindeki patlama alanı genişledi. Ejderha biçimi görselleri ve kullanım göstergesi artık yeteneğin isabet alanını doğru şekilde gösteriyor. Ejderha biçimindeyken verilen zemin hasarının tetiklenme hızı azaldı.

 Shyvana’nın anlaşılırlığına yönelik bir hatayı giderirken onu ayarlamakta kullanabileceğimiz bir parametre daha keşfettik. Sonuçsa büyük bir anlaşılırlık düzeltmesi ve ufak bir denge değişikliği oldu.

Eskiden ejderha Shyvana’nın E alanı, Alevli Nefes seviyeleriyle birlikte artsa da bu etki görsellerinde ya da yetenek ipucunda temsil edilmiyordu. Önemli bir yeteneğin güvenilirliğinin oyun boyunca önemli ölçüde değişmemesi gerektiğinden bunu kaldırma kararı aldık. Genel olarak bu değişikliklerin YG Shyvana için ufak bir zayıflatma, SG Shyvana için ufak bir güçlendirme ve Alevli Nefes’in anlaşılırlığında önemli bir artış ortaya çıkaracağını düşünüyoruz. 


E – Alevli Nefes

GÜNCELLENDİEJDERHA BİÇİMİ PATLAMA ALANI 220/240/260/280/300 (sınırdan kontrol edilir) ⇒ 345 (merkezden kontrol edilir) (345 yarıçapında merkezden kontrol edilmesi, pek çok hedef için 280 yarıçapında sınırdan kontrol edilmesine aşağı yukarı eşittir.)GÜNCELLENDİÇİFTE KONTROL Ejderha biçimi görselleri ve kullanım göstergesi artık yeteneğin alanını doğru şekilde gösteriyor.GÜNCELLENDİTAM SINIR Ejderha biçiminin Alevli Nefes yeteneği, artık oyuncu onu azami menzilin yakınında kullanmaya çalıştığında azami menzilden kullanılmıyor.EJDERHA BİÇİMİ ZEMİN HASARI TETİKLENME HIZI 1 saniye ⇒ 0,5 saniye (saniye başına hâlâ aynı hasarı veriyor)GÜNCELLENMEUZATMAYALIM Ejder biçiminin zemin alanı artık daha hassas.

Twitch

E’nin yük başına hasar oranı arttı. R’nin isabet alan rakip başına hasar azaltması azaldı.

 Bu fareyi uzun süredir lağımda tek başına bırakıyoruz ve kendisi artık metaya dönmek için sabırsızlanıyor. Ultisinin gücünü arttırıp E’sini biraz şenlendiriyoruz. Artık bu yeteneği hissedebileceksiniz


E – Bulaştır

YÜK BAŞINA İLAVE HASAR ORANI 0,2 Yetenek Gücü (en fazla 1,2 Yetenek Gücü) ⇒ 0,333 Yetenek Gücü (en fazla 2,0 Yetenek Gücü)


R – Zehir Salvosu

İSABET ALAN RAKİP BAŞINA OK HASARINDA AZALMA Bir önceki isabet -%20 (en az %40 Hasar) ⇒ İsabet alan hedef başına -%5 (en az %70 Hasar)

Xin Zhao

W’nun atılma hasarı arttı.

 Xin Zhao artık eskisi gibi erken safhalarda tehdit oluşturan bir şampiyon değil. Dolayısıyla hasarını ve minyon temizleme hızını biraz arttırıyoruz. 


W – Rüzgârdan Şimşeğe

ATILMA HASARI 30/65/100/135/170 (+0,75 Saldırı Gücü) ⇒ 40/75/110/145/180 (+0,80 Saldırı Gücü)

Rünler

Muhafız

 Muhafız şu anda büyücüler, efsuncular ve tank desteklerde diğer anahtar rünlere kıyasla çok daha iyi sonuç veriyor. Gücünü biraz aşağı çekerek diğer seçenekleri de geçerli hale getireceğiz. 

KALKAN ORANI 0,25 Yetenek Gücü (+0,12 İlave Can) ⇒ 0,15 Yetenek Gücü (+0,09 İlave Can)

LoL İstemci Güncellemesi

 Bu yamamızda uzun bir giderilen LoL İstemcisi hataları ve yaşam kalitesi değişiklikleri listemiz var. Bu yüzden onlar için yeni bir bölüm açtık! Ayrıca İstemci Temizliği serimizin bu hafta çıkacak yeni bölümünü okumayı da ihmal etmeyin. 

 • LoL+ uygulamasında çevrimiçi olan oyuncular, artık arkadaş listesindeki klasörlerde uygun olarak gösterilecek.
 • Oyuncular yama kurulumu sırasında bir hatayla karşılaştığında artık bildirim mesajları gösteriliyor.
 • Bir oyunu izlemek artık arkadaş listesindeki durumunuzu yeşil olarak göstermiyor.
 • Totem görünümü nadirliği artık doğru şekilde gösteriliyor.
 • Bir gruptan atıldığınızda artık ana ekran siyah olarak gösterilmiyor.
 • Oyuncu adları artık sohbette “…” şeklinde gösterilmiyor.
 • Görevler ve diğer bilgilendirme pencereleri, artık istemcinin yüklenmesi tamamlanana kadar ortaya çıkmıyor.
 • Arkadaş Ekle menüsü üstünden bir oyuncuyu engellemek artık kullanıcının sihirdar adı yerine bir hata giderme metni göstermiyor.
 • Uzun kostüm adları artık profil arka planı seçimi ekranında birbirinin üstüne binmiyor.
 • İstemcideki tüm sekmelerin yüklenme çemberleri artık aynı noktada.
 • Profil arka planını değiştirmek artık arkadaş listesindeki bilgi kartını dinamik olarak güncelliyor.
 • Sesli sohbet paneli artık arkadaş listesiyle kesişmiyor.
 • Belli yama aracı bildirimleri için eksik olan çeviriler tespit edildi ve eklendi.
 • Oyuncuların arkadaş listesindeki bilgi kartı artık oyuncunun mevcut durumunu doğru şekilde gösteriyor (sırada, şampiyon seçimi, çevrimiçi).

Görsel Efekt Güncellemeleri

 Bu yamada sizin için bazı görsel efekt güncellemelerimiz var! Şanslı yarışmacılarımızsa şöyle: Malzahar, Nocturne, Viktor ve Tutuştur (evet, sonuncunun aslında bir şampiyon olmadığını biliyoruz).

Bu ufak çaplı güncellemelerle amacımız, görsel efektlerin genel oynanış belirginliğini iyileştirirken onları ayrıca modern League of Legends standartlarına getirmek. Bu da çalışmalarımızın daha çok etki alanlarını yeterince iyi yansıtmayan yeteneklere yönelik olacağı anlamına geliyor. 

Malzahar

PASİF – HİÇLİK GEÇİŞİ Kalkandaki karmaşa azaltıldı. Diğer büyü kalkanlarıyla uyumlu olması için biraz daha parlak hale getirildi.NORMAL SALDIRI Yeni atış ve isabet efektleri eklendi.Q – HİÇLİK’İN ÇAĞRISI Yeni hızlı kullanım göstergesi, gerçek isabet alanını daha iyi temsil ediyor. Yeni atış ve isabet efektleri eklendi.W – HİÇLİK SÜRÜSÜ Yeni ortaya çıkma efektleri ve normal saldırılar eklendi.E – LANETLİ KEHANET Yeni bir zayıflatma efekti ve zayıflatma diğer rakiplere sıçradığında gösterilen bir ışın efekti eklendi.R – ÖLÜMÜN PENÇESİ Yeni ışın, isabet ve alan efektlerinin yanı sıra temaya daha uygun bir havuz eklendi.KARTOPU SAVAŞI MALZAHAR Q’suna yeni kartopu efektleri eklendi.JETON DÜŞMANI MALZAHAR Q’su uzay gemilerini isabet alanına daha uygun şekilde çeviriyor.HEXTECH MALZAHAR Q’su isabet alanını daha doğru şekilde gösteriyor.DÜNYALAR YIKAN MALZAHAR Q’su isabet alanını daha doğru şekilde gösteriyor.

Nocturne

PASİF – UMBRA BIÇAKLARI Etki alanını daha iyi gösteren yeni bir efekt eklendi. Nocturne’ün bıçakları artık pasifi hazır olduğunda ışıldıyor.NORMAL SALDIRI Yeni savurma ve hedef alma efektleri eklendi.Q – KARANLIĞIN ELİ Atış efektleri güncellendi ve karanlık izi yeniden dengelendi.W – KARANLIK ÖRTÜSÜ Temaya daha uygun bir büyü kalkanı ve yeni bir saldırı hızı güçlendirmesi efekti eklendi.E – TARİFSİZ DEHŞET Zamanlamanın daha doğru gösterilebilmesi için ışın ve gölge efektleri güncellendi.R – PARANOYA Nocturne yeteneği kullandığında yeni bir atılma efekti gösteriliyor. İz ve isabet efektleri güncellendi. Yetenekten etkilenen rakipler gölgeli bir ekran alanı efektiyle karşılaşıyor.DONMUŞ DEHŞET NOCTURNE Tüm görsel efektleri kış temasını yansıtacak şekilde güncellendi.LANETLİ NOCTURNE Tüm görsel efektleri korku temasını yansıtacak şekilde güncellendi.ETERNUM NOCTURNE Tüm görsel efektleri bilimkurgu temasını yansıtacak şekilde güncellendi.

Viktor

NORMAL SALDIRI Yeni atış ve isabet efektleri eklendi.Q – GÜÇ AKTARIMI Işın efekti güncellendi ve kalkan efekti yeniden dengelendi.W – ÇEKİM ALANI Çekim alanı efekti güncellendi.E – ÖLÜM IŞINI Efektler etki alanını daha iyi gösterecek şekilde güncellendi.R – KAOS FIRTINASI Yeni bir ilk kullanım efekti eklendi.KIYAMET MÜHENDİSİ VIKTOR Tüm görsel efektleri Savaş Makinesi temasını yansıtacak şekilde güncellendi.ÖLÜM ELÇİSİ VIKTOR E’sinin alanı temel kostümle aynı olacak şekilde güncellendi.

Tryndamere

R – ÖLÜMSÜZ HİDDET Tryndamere’in bedeni, artık ultisi bitmeden hemen önce bir anlığına beyaz bir ışık saçıyor.

Tutuştur

TUTUŞTUR Genel karmaşa azaltılırken anlaşılırlık ve zamanlama güçlendirildi.

Giderilen Hatalar/Yaşam Kalitesi Değişiklikleri

 • Clash Merkezi artık oyuncuların nasıl takım kuracağı ve bir takıma katılabileceği hakkında ipuçları içeriyor. Ayrıca oyuncunun sayfayı ilk ziyaretinde ona bazı öneriler sunuluyor.
 • BETA: Kendi takımınızı kurmak yerine Clash Merkezi’ni ziyaret edip kendinizi serbest oyuncu olarak işaretlemek, oyuncu arayan takımların sizi kadrolarına katmasına olanak sağlar. Konum tercihlerinizi ayarlayın ve heyecana dahil olun.
 • Tryndamere’in E – Biçerdöner yeteneği artık aynı hedefe birden fazla kez isabet etmiyor.
 • Teemo, Tehlikeli Tuzakları sektirdiğinde artık normal saldırıları durmuyor.
 • Riven savaş sisinin ötesinden Q – Kırık Kanatlar veya E – Yiğitlik yeteneğini fare imleci bir rakip şampiyon veya minyonun üstündeyken kullandığında, kendisi ve etrafındaki küçük bir alan rakip takım tarafından görünür hale gelmiyor.
 • Fiora’nın W – Karşı Hamle yeteneği artık büyü kalkanlarının üstünden rakibin zayıf noktalarını tetiklemiyor.
 • Kha’Zix’in W – Gelişmiş Hiçlik Dikenleri yeteneğini bir rakip şampiyona isabet ettirmek artık şampiyonun etrafındaki geniş bir alanı açığa çıkarmıyor.
 • Garen’in W – Cesaret yeteneği artık şampiyonun taban zırh ve büyü direnci niteliklerini arttırmıyor.
 • Anivia’nın W – Buz Duvarı yeteneği artık rakip şampiyonlara Ejderha Sureti zayıflatmasını uygulamıyor.
 • Ejderha Sureti’ne sahip şampiyonlar artık hasar görmez haldeyken yanmıyor.
 • Nami, E – Dalga Çağıran’ın Hediyesi yeteneğinin güçlendirilmiş normal saldırısıyla Yampiri Yengeç’i kestiğinde, Sürat Sunağı artık Nami’nin yeteneği olarak sayılmıyor. Dolayısıyla sunağın içinden geçen takım arkadaşları, Aery’yi Çağır gibi güçlendirmeler kazanmıyor.
 • Pyke artık gereken asgari manaya sahipse Q – Kemik Zıpkın yeteneğini doğru şekilde kullanabiliyor.
 • Graves’in E – Hızlı Tetik yeteneği bir normal saldırının ardından kullanıldığında Pırıltı veya Arakçı’yı doğru şekilde tetikliyor.
 • Liandry’nin Eziyeti özel pasifi olan Eziyet’i mesafeye bağlı olmaksızın Baron Nashor’a uyguluyor.
 • Zed’in dans animasyonu sırasında katledilmesi halinde, artık klonu haritada kalıp Zed yeniden doğana kadar görüş sağlamıyor.
 • Youmuu’nun Hayaletkılıcı’nın çatışma dışında hareket hızı etkisi, şampiyon kitle kontrolü etkisi altında kaldığında bekleme süresine giriyor.
 • Vadi’nin Alameti’nin bazı durumlarda kulelere hasar vermemesi hatası giderildi.
 • Bami’nin Alevi’nin pasif hasarı artık Kled’in ilave canıyla birlikte artıyor.
 • Lux’ın W – Prizmatik Bariyer yeteneği artık kalkanını en fazla iki kez uyguluyor.
 • Caitlyn artık Ejderha Sureti’nin infaz hasarını birden fazla hedef üstünde tetikleyemiyor.
 • Caitlyn artık aynı anda birden fazla Aery’yi Çağır tetikleyemiyor.
 • Sett’in R – Yürek Hoplatan yeteneğini Yone’nin üstünde ve R – Mühürlü Kader yeteneğinin son anında kullanmak, artık Yone başka bir şampiyona doğru atılırken onu engellemiyor.
 • Arıcı Singed’in Q – Zehirli İz görsel efektleri artık renk körü modunda da fark edilebiliyor.
 • “Daha fazla bilgi” seviye atlama penceresi artık tüm şampiyonlar için mevcut. Bu pencere artık mevcut seviyenizdeki değerleri de işaretliyor.
 • Tüm ipuçlarında bazı renk değişiklikleri yapıldı. Burada amacımız onları okumayı kolaylaştırmak ve önemli bilgilerin daha hızlı görülmesini sağlamak.
 • Pek çok şampiyonun büyü hasarı, fiziksel hasarı ve gerçek hasarı artık belirli renklerde gösteriliyor (bu henüz tüm şampiyonlar için geçerli olmasa da zamanla eklenecek).
 • Altın Kanat Kayle ve Pentakill Kayle’ın Q – Işığın Hükmü görsel efektleri artık aşılamayan yüzey şekillerinin üstünde çıkmıyor.
 • Temel Anivia’nın (ayrıca Takım Ruhu, Yırtıcı Kuş, Noxus Avcısı, Hextech ve Tarih Öncesi Anivia için de geçerli) R fırtına ses efekti döngüsü artık savaş sisinin içindeyken doğru şekilde oynatılıyor.
 • Hextech Anivia’nın zırh materyalleri doğru türe çevrildi ve rakip şampiyonlar Anivia’ya saldırdığında metal sesi çıkıyor.
 • Kara Buz Anivia’nın pek çok sesi geri getirildi. Anivia yumurta biçimindeyken katledilmesi, güçlendirilmiş E isabeti, R’nin azami boyutuna ulaşması ve R’nin devre dışı bırakılmasına yönelik sesler bunlar arasında.
 • Karnaval Anivia’nın azami R boyutuna ulaşma ve R’sinin devre dışı bırakılma ses efektleri geri getirildi.
 • Origami Anivia’nın zırh materyalleri doğru türe çevrildi ve rakip şampiyonlar Anivia’ya saldırdığında tahta sesi çıkıyor.
 • Meka Kha’Zix’in pasif isabeti, ayrı düşmüş ve ayrı düşmemiş rakipler üstündeki Q kullanımı, W atış isabetleri, W iyileştirmesi, E zemin isabeti ve R kullanımına yönelik ses efektleri ve replikleri geri getirildi.
 • Kha’Zix’in Kumların Muhafızı, Ölüm Çiçeği ve Sonsuz Karanlık kostümlerinin W iyileştirmesi ses efektleri geri getirildi.
 • Süper Galaksi Nidalee’nin Atıl sıfırlama ses efektleri geri getirildi.
 • Lissandra’nın Q’sunun ikinci/özel isabet ses efektlerinin çalışmaması hatası giderildi.
 • Ametist Ashe’in Q – Pürdikkat yeteneğiyle kazandığı ilave Runaan’ın Kasırgası atışları, artık doğru şekilde kostümün görsel efektlerini kullanıyor.

Yakında Gelecek Kostüm ve Renkler

Zihin Harekâtçısı Sona

Zihin Harekâtçısı Vi

Zihin Harekâtçısı Shen

Zihin Harekâtçısı Master Yi

Zihin Harekâtçısı Ezreal

Hextech Ziggs

Zihin Harekâtçısı Ezreal Prestij Serisi

Okumaya devam et
Yorum Yapmak İçin Tıkla!

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

League Of Legends

LOL Worlds 2020 Final Ne Zaman ? DWG VS Suning Maç Analizi

Yayınlanan

on

Tarafından

Worlds 2020 Final Maçı Hangi Gün Oynanacak ?

League of Legends Worlds 2020 finalinde sınırlı sayıda izleyici davet edilecek. Yapılan resmi açıklamaya göre 6312 kişi bu güzel karşılaşmayı izlemeye hak kazanıcak. Üstelik biletler ücretsiz olacak.

Worlds 2020 Final Maçı 31 Ekim TSİ 13.00’te oynanacak.


Worlds 2020 Damwon Gaming VS Suning ESports LOL Maç Analizi ?

Kadrolar :

DAMWON Gaming

Top Koridor: Nuguri

Orta Koridor : ShowMaker ( Korenin Tekli Dereceli Sistemindeki Rank 1 Adam )

Orman : Canyon

Alt Koridor : Ghost

Suport : Beryl

Suning E Sports

Top Koridor: BİN

Orta Koridor : Angel

Orman : SOFM

Alt Koridor : HuanFeing

Suport : Swordabt

DWG VS SNG Lol Esports Maç Analizi

Şimdi önce Damwon Gaming hakkındaki düşüncelerimi aktarayım.

Kadro olarak Mükemmel bir kadroya sahipler hepsi tecrübeli oyuncular aralarında yine final görmüş oyuncular var bu maç için hem fiziksel hem zihinsel olarak kendilerini hazır hissettiklerine oldukça eminim.

Suning Gaming Hakkındaki düşüncelerim ise yarı finalde Top E sports takımını elemesi beni bir hayli şaşırtmış durumda maçları izlediğimde top esports adc oyuncusu jackylove oldukça fazla intlemesi sonucunda kaybettiklerini gözlemledim. bu jackylove takımın bel kemiği olmasına rağmen bu haraketleri yaptığı için kaybettiler. Suning Ligte 5 Maçın 5inde Topesportsa kaybetmiş olup Yarı Finalde 3-1 Farkla Top e sportsu Yarı finalde eledi. Suningin Kadrosuda Kaliteli Fakat Damwon Gaming Kadar Kalite Farkı az denebileceğimiz kadar var. Damwon Gaming Headen Sholder ise Suning Hacışakir Sabunu Diyebiliriz.

Gelelim Karşılaşma Analizimize

Öncelikle Damwon Gaming Orta Koridor Ve Top Koridordan Üstün Olarak Çıkacaklarına Eminim Suning Ormancısı Nuguriyi Rahat Bırakmazsa İşler Değişebilir O Zamanda Bot Side Tarafından Problem yaşayacaklarına Eminim.

Tabi Suning Boş bir takım değil arkadaşlar bu bir oyun ve hataların affedilmeyeceği bir oyun takım olarak damwon daha iyi gözükse bile yaptıkları hatalar sonucunda kaybedebilirler.

Benim Tahminim : DAMWON Gaming Kazanır

Okumaya devam et

League Of Legends

DAMWON Gaming ( DWG ) vs DRX – Worlds 2020 Çeyrek Final

Yayınlanan

on

Tarafından

Worlds 2020 heyecanı çeyrek final mücadeleleri ile devam ediyor! İlk çeyrek final serisinde B grubunu lider tamamlayan DAMWON Gaming ile D grubunu 2. bitiren DRX karşılaşıyor. League of Legends mücadelelerinden haberdar olmak için LoLespor kanalına abone olun 👉http://bit.ly/LoLespor Dünyanın en iyi 8 takımı yarı finale çıkabilmek için mücadele ediyor. 2020 League of Legends Dünya Şampiyonası Çeyrek Finalleri’nin ilk serisinde

DAMWON Gaming ( DWG ) ile DRX karşılaşıyor. Takım kadrolarını aşağıda bulabilirsiniz.

DAMWON Gaming ( DWG ) Üst Koridor: Nuguri Ormancı: Canyon Orta Koridor: ShowMaker Nişancı: Ghost Destek: BeryL

DRX Üst Koridor: Doran Ormancı: Pyosik Orta Koridor: Chovy Nişancı: Deft Destek: Keria

LOL E Spor’un Kendi Yorumcuları DRX İçin Ne Kadar Çok Överlerse Övsünler Benim Gözümde DAMWON daha iyi. kadro farkı oldukça ortada tamam DRXte iyi bir takım olabilir fakat bence kazanıcak olan DAMWON GAMİNG

DAMWON GAMİNG KAZANIR.

Arkadaşlar Geçen Oynanan maçlar için kusurabakmayın. Hastaydım Ve İlgilenemedim.

Okumaya devam et

League Of Legends

LOL Worlds 2020 Grup Aşaması: 4. Gün Analiz

Yayınlanan

on

Tarafından

Dün Yaptığımız Worlds 2020 Grup Aşaması 3. Gün Analizinde 6 Maçtan 5ini Doğru Tahmin Ettik.

Bu günde Aksi Birşey Olmazsa Bütün Maçları Doğru Tahmin Edeceğimizi Düşünüyoruz.

Sizinde Tahminleriniz Varsa Yorumlara Bırakabilirsiniz.

MAÇLARI CANLI İZLEMEK İÇİN :

Worlds 2020 Grup Aşaması 4. Gün Fikstürü👇

Team Liquid ( TL ) vs G2 Esports ( G2 )

Suning ( SN ) vs Machi Esports ( MCX )

DRX ( DRX ) vs FlyQuest ( FLY )

Unicorns of Love ( UOL ) vs Top Esports ( TES )

Fnatic ( FNC ) vs Gen.G ( GEN )

LGD Gaming ( LGD ) vs Team SoloMid ( TSM )

İLK MAÇ TL VS G2

İlk Maç İçin Geç Kaldık Malum Uyanamadık İzlemeye şimdi başladım fakat izlemeden yorumlayacak olsam g2 kazanır derdim şuan tl ağır eziyor ve kazanıcağını düşünüyorum.

Team Liquid Kazanır.

İKİNCİ MAÇ SN VS MCX

ikinci maçı kesinlikle suning kazanır gerçekten çok iyi başladılar ve çok iyi gidiyorlar bu takımdan beklentim iyice yükseldi. dün team liquid maçınıda ağır ezmeleriyle birlikte gözümde çok büyüdüler.

Suning e sports Kazanır.

Üçüncü Maç DRX VS FLY

DRX İçin Kolay Bir Maç Olacağını Düşünüyorum. FLY Bu Ligin En Ezik Takımı Diyebiliriz.

DRX Kazanır.

DÖRDÜNCÜ MAÇ UOL VS TES

Topesports’un 369 Gibi bir Top Lane Oyuncusu varken Unicorn Of Love Takımına Adında Anlaşılacağı Gibi Top Lane Üzerinden Ezici Bir Üstünlük Geçicek. 369 Tam Bir Carry Oyuncu Geleceğin En İyi Toplane Oyuncusu Olabilecek Düzeyde. Heleki İmpact Bu Son Maçlarda Bu Kadar Düşmüşken.

Diğer Lanelerde Kolay Geçeceğini Düşündüğüm bir maç.

TOP Esports Kazanır.

BEŞİNCİ MAÇ FNC VS GEN

Bu Maç Bu Gün Oynanacak En Çekişmeli Maç Olabilir. İki Takımda Birbirinden İyi Fakat Fanacticin Son Kaybetmesinden Ötürü Morallerin Düşük Olduğunu Düşünüyorum Ve Gen.G Takımının Çok Formda Olduğu Bir Dönem İnsan Gibi Oynamıyorlar o yüzden benim tahminim.

GEN.G Kazanır.

ALTINCI MAÇ LGD VS TSM

TSM Aldığı Loselerdan Sonra Moralleri Çökmüş Durumda Olabilir. Fakat Bu gün Bu Maçı Kesinlikle Kazanmaları Lazım. Çünkü Ligte Galibiyetleri Yok Ve BrokenBlade Türk Olduğu İçin TSM Benim İçin Bu League Of Legends Worlds 2020’nin Tuttuğum Tek Takımı. o yüzden bu gün

TSM KAZANIR.

Esporanaliz.com Olarak Bu Tahminleri Her gün Devam ettireceğiz worlds2020 bittikten sonra Kış Mevsiminde Görüşmek Üzere.

Fikstür, sonuçlar ve diğer tüm haberler için: https://tr.lolesports.com/tr

Okumaya devam et

Trending