Bizimle iletişime geçin

Counter Strike Global Offansive

BIG, Dünya CS:GO Birinciliğini Kaybetti !

Yayınlanan

on

BIG, bir süredir CS:GO dünya sıralamasında krallıklarını sürdürüyordu. HLTV.org tarafından güncellenen dünya sıralamasına göre, artık dünyanın en iyi takımı Team Vitality.

Covid-19’dan ötürü bir çok proffesyonel CS:GO turnuvaları online olarak düzenleniyor. Online turnuvaların kralı olan BIG, geçtiğimiz aylarda birçok başarıya imza atarak HLTV.org tarafından hazırlanan dünya sıralamasında kral tacının sahibi olmuştu. 6 Temmuz 2020 tarihinde zirvenin sahibi olan BIG, 2 Ay sonra Yerini Fransızlara Kaptırdı.

Bir çok profesyonel Avrupa takımının mücadele ettiği ESL One Cologne 2020‘nin ardından, dünya sıralaması fazlasıyla değişikliğe uğradı. Turnuvada final oynayan Fransız organizasyon Vitality, 1 sıra yükselerek kral tacının yeni sahibi oldu.

LİSTE

Temsilcimiz Xantaresin Hala Arkasindayiz !

Okumaya devam et
Yorum Yapmak İçin Tıkla!

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter Strike Global Offansive

CS:GO 2020 En İyi 10 Takım

Yayınlanan

on

Tarafından

Acısıyla tatlısıyla 2020’yi geride bıraktık. Önemli espor olayların yaşandığı bu yılın ardından HLTV tarafından Yılın en iyi 10 CS:GO takımı açıklandı.

Sürprizlerle dolu 2020 yılında hayatımızda olduğu gibi espor açısından da oldukça heyecanlı olaylar yaşandı. Takımlar, bu garip ve zorlu süreçte dahi en iyi olmak için sürdürdükleri mücadeleye devam etti. Oldukça çekişmeli bir yılı geride bırakmamızın ardından ise HLTV tarafından her sene olduğu gibi yılın en iyi 10 CS:GO takımı açıklandı.

Yılın en iyi 10 CS:GO takımı

  • Listenin 10 numarasında 1 turnuva galibiyeti ve 262.000$’lık toplam ödül miktari ile FaZe yer aldı.
  • 9. sırayı yine 1 turnuva galibiyeti olan ve 321.000$ ödül toplayan fnatic aldı.
  • 8. sırada Brezilya merkezli FURIA yer aldı. Kendileri yıl içinde 4 turnuvadan 1. olarak ayrılıp 398.000$’lık ödül topladılar.
  • 7. sırada ise Liquid yer aldı. 1 turnuvayı lider tamamlayan Liquid buna ek olarak 4 kez 2.’lik 5 kez ise 3-4.’lük aldı. Toplam ödül miktarları ise 391.000$ oldu.
  • Heroic isimli Danimarka takımı 6. sırayı aldı. 2 turnuva galibiyetinin yanında 1 de 2.’likleri bulunan Heroic takımı seneyi 389.000$ ile tamamladı.
  • Listenin 5. sırasında ise G2 yer aldı. 339.000$’lık ödül toplayan G2 yıl içinde 3 kez ikincilik 2 kez ise 4-5.’lik aldı.
  • 4. sırada ise Türk oyuncu XANTARES‘in de yer aldığı BIG yer aldı. 1’i LAN olmak üzere 4 kez birincilik yüzü gören BIG toplamda 519.000$’lık ödüle sahip oldu.
  • 3. sıradaki takım ise Fransa merkezli Vitality oldu. 2 birincilik, 4 ikincilik ve 2 üçüncülük/dördüncülük başarısı olan Vitality ekibi toplamda 621.000$’lik ödül topladı.
  • Listenin 2. sırası ise NaVi ya da tam adıyla Natus Vincere’in oldu. Biri LAN olmak üzere 2 kez birincilik, yine biri LAN olmak üzere 3 kez ikincilik kazanan ekip 6 kez ise üçüncü/dördüncü olarak turnuvaları tamamladı. Topladıkları toplam ödül miktarı ise 626.000$ oldu.
  • HLTV tarafından yılın en iyi CS:GO takımı ise Astralis olarak seçildi. Danimarka merkezli bu ekip 631.000$ değerinde ödül toplarken 4 kez birinci, 1 kez ikinci ve biri LAN olmak üzere 3 kez üçüncü/dördüncü old

Okumaya devam et

Counter Strike Global Offansive

Özgür Ekerden Kariyeri Hakkında Açıklama Geldi !

Yayınlanan

on

Tarafından

Özgür “woxic” Eker’den beklenen açıklama geldi!

Özgür “woxic” Eker, yedeğe çekilmesi ve kariyeri hakkında Instagram hesabı üzerinden açıklama metni paylaştı.

woxic’in 7 Ocak tarihinde Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklama metni

Temsilcimiz, takipçileri ve CS:GO severler ile paylaştığı açıklama metninde kısaca CS:GO kariyeri hakkında aldığı kararları yakın bir zamanda açıklayacağını söyledi. Bunun yanında kendisi hakkında dayanağı, kesinliği bulunmayan ve toplumu aldatmaya yönelik söylentilerden rahatsızlığını da dile getirdi. Şahsına yönelik söylentilerin bir kısmının da Türk takipçileri tarafından yayılmasından dolayı üzgün olduğunu ve rahatsızlık duyduğunu belirtti.

Temsilcimizin Cloud9 tarafından yedeğe çekilmesinin ardından, woxic’in Instagram hesabından paylaştığı metnin dışında taraflardan herhangi birisi henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.

Okumaya devam et

Counter Strike Global Offansive

CS-GO OYUNUNDA DERECELİ NEDİR ? NASIL RÜTBE ATLANIR ?

Cs Go rütbe nasıl kolayca atlanır bunları anlattım bugün .

Yayınlanan

on

Tarafından

Cs Go
CS GO

Günümüzde En popüler olan Counter Strike Global Offansive Rekabetçi özelliği sayesinde oyuncuları heycanlandırmaktadır. Oyunda Cs:Go Rütbe sistemi olması rekabeti daha da arttırmaktadır.

Cs: Go oyununda mevcut olan rütbe sistemi aynı MoBA oyunlarında olduğu gibi ELO ismi verilen puanlarlarla hesaplanmaktadır.

CS GO Ranking System çok iyi bir algoritmaya sahip olmasına rağmen maalesef oyun içi hile kullanımları sebebiyle güvenirliğini yitirmektedir.

CS: GO Rank Sistemi

CS: GO oyununa ilk başlandığında gümüş 1 rütbesi verilmektedir. Bu rütbeyi alabilmek için 10 dereceli (rekabetçi) oyunun atılması gerekir. Eğer rekabetçi oyunlara yeni başlamışsanız , ilk rütbe verilene kadar günde en çok 2 maça girebilirsiniz.

Cs: go rank sistemi ile alınan puanlar zamanla birikir ve rütbe atlamanızı sağlar. CS: GO oyunu bir takım oyunudur. Takım oyunu olması nedeni ile CS: GO oyununda tek başınıza başarılı olmanız mümkün değildir. Takımda olan kişilerin her birinin oyunda iyi olması ve oyunun kurallarına tam olarak uyması gerekmektedir. Aksi takdirde bilerek oyunu karşı takıma verebilirler buda puanınızı düşürebilir .

Oyuncular rank nasıl atlanır sorusunu çok sık sormaktadır. Rank atlamanın da belirli kuralları vardır. En başta oyun içi ekonomi yönetimini çok iyi bilmeniz gerekmekte. CS GO Eco Guide sayfasını inceleyerek takım olarak ve bireysel olarak ekonomi nasıl yönetilir inceleyebilirsiniz.

Rank Atlama

Oyuncular tarafından sorulan rank nasıl atlanır sorusu önemli sorulardan biridir. CS: GO oyununda en yüksek rank olan Global Elit seviyesine gelmek aylar almaktadır. Hatta bazı oyuncular bu seviyeye asla ulaşamamaktadır.

CS: GO oyununda ilk rütbe seviyesini almak için ilk olarak 10 tane oyun atarak başarılı olunmalıdır. İlk rütbe açılana kadar günden en fazla 2 tane maça girebilirsiniz. Matematiksel olarak ise beş gün süre boyunca devamlı olarak rekabetçi maçlara girilir ise ilk rütbe alınmış olacaktır. Eğer oyuna yeni başlıyorsanız, CS GO Tips and Tricks üzerinden yeni başlayanlar için önerilen inceliklere göz atmanız gerek. Bu teknikler sayesinde rütbe için çok fazla vakit harcamadan ilerlemeniz kolaylaşacaktır.

Birçok oyuncu gümüş 1 rütbesi ile oyunlara başlasa da, ilk 10 maçta yüksek galibiyet alınır ise daha yüksek seviyelere sahip olunabilmektedir. CS: GO oyununda ELO puanlarını artırmanın iki yolu vardır. Bu yollardan biri oyunda kazanılan ya da kaybedilen round sayısıdır. Buna göre hem siz hem de kendi takımınızdaki 4 oyuncu round kaybettikçe ELO puanlar kaybedilmektedir.

Silver 1 den başlayarak Global Elite Kadar Sürer
PEKİ NASIL ÇALIŞIR?

ELO:
ELO SİSTEMİ NEDİR?
Her ne kadar CS:GO rütbe sisteminin nasıl çalıştığı kesin olarak bilinmese de, bilinen bazı gerçekler var. Örneğin CS:GO rütbe sistemi için satranç turnuvalarında yıllardan beri kullanılan ve “ELO” sistemi adı verilen bir sistemi kullanıyor. Bu sistemin çıkış amacı birbirine yakın yetenek seviyelerinde oyuncuları bir araya getirmek ve adil bir derecelendirme sistemi yaratmak. Sistemin nasıl işlediğini bir örnekle anlatmak gerekirse: Diyelim ki; satranca yeni başlayan bir oyuncuyuz ve 100 elo puanımız var, karşımıza gelen rakibimizin de 100 elo puanı var, ikimiz içinde ihtimaller eşit gibi gözüküyor. Bu durumda biz kazanırsak rakibin 50 elo puanı bize devroluyor ve bizim 150, rakibimizin 50 elo puanı oluyor. Yani bu puanlar bir müsabakada havadan dağıtılmıyor yarışmacılar birbirinden çalıyor. Ancak yeniden aynı rakibimizle bir oyun oynamaya karar veriyoruz, ama bu sefer artık bizim elo puanımız daha yüksek olduğu için (3 katı) kazanma olasılığımız da ondan 3 kat daha fazla. Bu sefer biz rakibimizi yenersek 25 elo puanı çalacağız, lakin rakibimiz bizi yenerse bizden 75 elo puanı çalacak. (Rakamlar gerçeği tam olarak yansıtmıyor sadece açıklama amacıyla verilmiştir.) Yani elo puanınız ne kadar fazlaysa kazanma ihtimaliniz o kadar yüksek demektir, ve kazanma ihtimaliniz yüksekse kaybetme durumunda rakibinize kaptıracağınız elo puanı da daha fazla demektir.

ELO SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?


Peki gelelim bu elo sisteminin CS:GO’da nasıl işlediğine. Elo sistemi özellikle dediğim gibi 1vs1 karşılaşmalarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir sistem. Yani CS:GO’ya direk uyarlanmadığını anlayabiliyoruz. Nasıl uyarlandığı tam olarak bilinmese de bu konuda bir hayli spekülasyon yapılıyor, benim en beğendiğim ve gerçek olduğuna inandığım teori ise takımların elo puanlarının bir havuzda toplandığı, bu puanların round başına (maç değil dikkat edin, round) el değiştirdiği, Round W/L ve MVP gibi faktörleri de ciddiye alan bir sistem teorisi.

Bu teoriye göre sistem o an maça giren takımın oyuncularının Elo puanlarını topluyor ve bir tarafa yazıyor. Örneğin A Takımı 1000 Puan – B takımı 1100 Puan gibi. Daha sonra her rounda bir satranç maçı gibi davranıyor ve her roundda bir kazanan tahmin ediyor. Yukarda verdiğimiz örnekte B Takımının ilk eli kazanması bekleniyor çünkü daha fazla puana sahip. Yani yüksek elo puanına sahip takımın o roundu kazanmasını bekliyor sistem, o nedenle yüksek elo puanına sahip bir takım bir round kaybettiğinde, düşük puana sahip rakip takımın kaybetmesi durumunda kaybedeceği elo puanlarından daha fazla kaybediyor. Ama unutmayın bu sistem her roundu değerlendiriyor ve bir sonuca ulaşıyor. Maçları değil. Farz edelim ki ilk 3 turu B takımı kaybetti ve A takımına 100 puan elo puanı kaptırdı. Bu durumda 4. Roundu A Takımının kazanması bekleniyor. Çünkü A Takımının daha fazla Elo puanı var çünkü Yani bir maç içinde farklı roundlarda farklı elo puanları dağıtılıyor.

PEKİ NASIL KOLAY YOLDAN RANK ATLARIM?

İşte bu sorunun cevabı şu
-AİM ÇALIŞARAK
-HARİTALARDA PREFİRE EĞİTİMİ YAPARAK
-HARİTALARDAKİ PUSMA YERLERİNİ ÖĞRENEREK
Ama en kolay yol
-FPS NİZ FAZLA OLUCAK
-PİNGİNİZ OLMAYACAK
-AİMİNİZ İYİ OLACAK
-ve CSGO GÖRÜNTÜ AYARLARINIZI İYİ AYARLIYACAKSINIZ
Bu mapleri botlarla çevrimdışı da atölye kısmı vardır
yukarda solda atölyeyi aç seçeneğine tıkladıktan sonra istediğiniz haritayı seçebilirsiniz
GÖRÜŞMEK ÜZERE TAKİPTE KALIN…

Okumaya devam et

Trending