Bizimle iletişime geçin

E-Spor Haber

E spor Dünyası Gelişmeye Devam Ediyor

Yayınlanan

on

Her geçen gün çıkan yeni bir oyun ile birlikte e spor dünyası da gelişmeye devam ediyor.

Teknolojinin gelişimi sayesinde, yapılan her online oyun için bir e spor mantığı doğrultusunda, dünya çapında turnuvalar düzenleyip insanlara hem oyunları tanıtıyorlar hem de potansiyel kitlesini ve oyunların ne kadar talep aldığını test ediyorlar.

Yeni nesil gençler, internet ortamında bilgiler edinip kişisel gelişim sağlamaktansa oyun oynayarak vakit geçirmeye daha sıcak bakıyor. E spor dünyası, bunu çok iyi analiz ederek yaptığı etkinlikleri gözler önüne sermeye devam ediyor.

Birçok sponsor bu oyunların tanıtımı için ev sahipliği yapıyor. Maddi anlamda çok büyük destekler alarak, gençleri de bu alanda tutmaya devam ediyorlar.

Dünya düzenine direkt olarak etki eden teknoloji, etki alanını genişletmeye devam ediyor. Yeni nesil gençlerin bu olaya bakış açısını, topladıkları iyi veriler ile birlikte analiz ederek güzel bir hal aldırttılar.

Online olarak oynanan neredeyse tüm oyunlar, bünyesinde e spor olgusunu taşımaktadır.

Sponsor olan firmaların en temel amacı ise, kendilerini iyi bir şekilde tanıtarak, sponsor oldukları takımların fanlarına satış yaparak, kâr marjını arttırmaktır.

e spor arena
electronic spor arena

Aileleri Tarafından Engellenen Çocuklar Oyun Oynayarak Para Kazanıyor E Spor

Eskiden olduğu gibi ailelerin hala çocuklara baskı yaparak internet ortamından uzak tutmaya çalışması devam etmektedir.

Çocuklar, artık kendilerini günde 8 saat olacak şekilde bilgisayar başında rahat hissetmek istiyor.

İzledikleri, gördükleri ve karşısına çıkan birçok insan, yayın ortamlarında gezerken e spor için uğraşan kişilerin normal meslek gruplarından daha fazla kazandığını bilmektedir.

Bundan ötürü, gençler halihazırda olan işler yerine bilgisayar üzerinden hem keyifli bir vakit geçirip hem de sevdiği iş üzerinden para kazanmaya sıcak bakmaktadır.

E spor camiası bu durumu analiz edip iyi şekilde bildiği için yaptığı etkinlikleri birçok farklı portal üzerinden duyurarak, insanların ilgisini çekmektedir.

Yapılan işlerin ve kazanılan paraların büyüklüğü, gençlerin fazlasıyla ilgisini çekmektedir.

Gelecekte de olacağı gibi şu an meslek olarak olgun kişiler tarafından görülmese bile, e spor dünyası kendisini geliştirip alanını büyütmeye devam ediyor.

Yeni dünya düzeni olarak bilinen bu yapı, uzun yıllar boyunca devam edecek gibi durmaktadır.

Yeni çıkan her mmo oyunu, kendisini geliştirdiği sürece ve kendisine has taktikler olduğu sürece, kendisini piyasada tutabilecektir.

e spor haber
electronic spor haber

Gençler Memur Mesleklerine Sıcak Bakmıyor

Gençler, gördükleri hayatlar karşısında masa başı çalışıp memur olarak bir hayat sürmek istemiyor.

İnternet ortamında gördükleri yaşam şartlarını, artık oyun oynayarak kazanabileceklerinin tam anlamıyla farkındalar.

Memur olarak düşük şartlarda yaşama göre, hem keyifli bir iş hem de turnuvaların sağladığı seyahat fırsatı olan mesleklere sıcak bakıyorlar.

E spor bu durumu çok önceden sunmaktaydı. Yayın platformunda veya sosyal medya üzerinde e spor oyuncularını takip ederek, gördükleri bağış oranlarını ve kazandıkları paralar sayesinde, farklı bir hayatın hayalini kurmaya şimdiden başlamıştırlar.

Yapı olarak, 30 yaş üzeri insanlardan farklı düşünen ve yeteneklerini yaşadıkları yüzyıldan ötürü, hızlı bir şekilde geliştirip değiştirebilen bir dünya yapısına sahipler.

Birçok farklı platform içerisinde konuştukları, öğrendikleri ve gördükleri şeyleri uygulayarak online oyunlara yönelip para kazanma girişimine başlamışlardır. E spor, bunun için ön ayak olmuş ve turnuvalar sayesinde gerek 10 bin gerek ise 100 bin $ kazanabilme imkanının olduğunu göstermiştir.

Virüs süreci yüzünden gününün büyük kısmını bilgisayar ya da telefon karşısında geçiren gençler için kariyeri kurmak, daha sık gündeme gelmektedir.

memurlar
memurluk

En güncel electronic spor haberleri ve electronic spor analizleri için web sitemizi takip etmeye devam edin.

Okumaya devam et
Yorum Yapmak İçin Tıkla!

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-Spor Haber

Metro 2033 Redux Epic Games’de Ücretsiz Oldu

Yayınlanan

on

Tarafından

metro 2033 redux

Uzun zamandır her hafta verdiği ücretsiz oyunlarla sevenlerine jestler yapan Epic Games, 17 Aralık’tan itibaren her gün toplam 15 oyunu yeni yıla girişimize özel ücretsiz dağıtacağını açıklamıştı. Bugünkü ücretsiz oyunumuz Metro 2033. Oyunun Steamdeki fiyatını merak edenler için oyun tamı tamına 31.00 TL. Şu andan itibaren oyunu, ücretsiz olarak Epic Games kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Metro 2033 Redux Ne Zamana Kadar Ücretsiz Olarak Kalacak?

Epic Games tarafından ücretsiz olarak sunulan Metro 203322 Aralık 2020 tarihinden itibaren 1 gün boyunca ücretsiz olarak kütüphanelere eklenebilecek. Bir kez kütüphanenize eklenen Metro 2033 ömür boyu sizin olacak.

Fakat oyunun kütüphaneye ömür boyu eklenebilmesi bu oyunun süresiz olarak ücretsiz kalacağı anlamına gelmiyor. Oyunu süresiz olarak kütüphanenize eklenmesini istiyorsanız 24 saatiniz var. Bu süre zarfında yarın saat 19.00’a kadar Metro 2033‘ü kütüphanenize eklemelisiniz.

Uzun zamandır her hafta verdiği ücretsiz oyunlarla sevenlerine jestler yapan Epic Games, 17 Aralık’tan itibaren her gün toplam 15 oyunu yeni yıla girişimize özel ücretsiz dağıtacağını açıklamıştı. Bugünkü ücretsiz oyunumuz Metro 2033. Oyunun steamdaki fiyatını merak edenler için oyun tamı tamına 31.00 TL. Şu andan itibaren oyunu, ücretsiz olarak Epic Games kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Metro 2033 Redux’un hikayesi nedir?

Oyun kıyamet sonrası Rusya’da geçmekte ve hayatta kalmayı başaran 20 yaşındaki Artyom (Rusça: Артём) adlı karakterin yaşadığı olayları konu almaktadır. Oyun başladığında Artyom, Hunter adında elit bir askerden metronun Karaderililer(Dark Ones) olarak hitap edilen yaratıklar tarafından tehdit edildiğini öğrenir. Hunter tek başına tünellere çıkar ve çıkmadan önce Artyom’a eğer geri dönmezse metronun merkezi sayılan Polis adlı istasyona gidip olanları anlatmasını söyler. Hunter geri dönmez ve Artyom metro tünellerinde bilinmezliklerle kaplı bir yola koyulur. Yolculuk boyunca kimi zaman çeşitli anomaliler sebebiyle hayaller görecektir.

Artyom, Sovyetler ve Naziler tarafından işgale uğramış ve mutantlar tarafından istila edilmiş bir bölgeden geçmek zorundadır. Polis’teyken kendine yardım edeceğini söyleyen Miller adında bir Ranger ile tanışır. Miller, Kara Derililer’i yok etmeye yetecek ateş gücüne sahip D6 adlı yer altı füze ambarının yerini bilmektedir. Artyom, Miller ve diğer Rangerlar füze kumanda merkezini yeniden devreye sokarlar ve Artyom yakındaki bir binaya rehber lazer sistemi kurar. Lazer sistemi kurulduktan sonra Artyom, Kara Derililer’in neden olduğu bir halisünasyon görür.

Bu halisünasyon sonucunda oyuncunun yaptığı seçimlere göre oyun iki türlü bitebilir. Normal/kötü sonda, Artyom füzeleri ateşler ve Karaderililer yok edilir. Alternatif/iyi son ise Karaderililer’in bu halisünasyonlarla barışçıl bir çözüm istediklerini düşündürerek Artyom’a rehber lazer cihazını yok etme fırsatını verir. Ancak bu iki seçenek arasında seçim yapmak yeterince moral puanınız varsa olanaklıdır. Hangi sonun seçileceği oyunu oynarken yaptığımız istatistiklere göre belirlenir. Alternatif sona hak kazanıldıysa silah ile rehber lazeri vurmak veya füzelerin ateşlenmesini beklemek arasında bir seçim yapılabilir. Bu seçim sonucunda Normal veya Alternatif sonlardan biri yapılabilir. Yeterince moral puanı yoksa halüsinasyondan çok geç uyanılır ve lazeri vurma fırsatı oyuncuya verilmez.

Metro 2033 Redux Sistem Gereksinimleri Neler?

SistemMinimumÖnerilen
İşletim Sistemi:Windows Vista, 7 or 8 (64-bit sadece)Windows Vista, 7 or 8 (64-bit sadece)
İşlemci:Dual Core CPU (2.2+ GHz Dual Core CPU veya daha yükseği)Herhangi Quad Core veya 3.0+ GHz Dual Core CPU
Bellek:2 GB RAM4 GB RAM
Disk Alanı:10 GB kullanılabilir alan10GB kullanılabilir alan
Ekran Kartı:DirectX 10, Shader Model 4 ekran kartı (GeForce 8800 GT 512 MB, GeForce GTS 250,vb)2GB (AMD GPU: AMD Radeon R9 200 Series veya Nvidia GPU: Nvidia GeForce GTX660)

Okumaya devam et

E-Spor Haber

Twitch TV YENİ Taciz Politikasını Yayınladı

Yayınlanan

on

Tarafından

Twitch, Taciz Politikasını güncelledi

Twitch, cinsel içerikli konularda oldukça katı kurallara sahip. Şirket, Nefret Dolu Davranış ve Taciz Politikası’nda yeni değişiklikler gerçekleştirdi.

Yapılan yeni güncellemeyle birlikte, başka bir kişinin algılanan cinsel uygulamaları veya cinsel ahlakıyla ilgili aşağılayıcı ifadelerin engellenmesi amaçlanıyor. Bu amaç doğrultusunda Bakire gibi sözcüklerin spam olarak kullanılması durumunda banlanma olacağı belirtiliyor.

Henüz hayata geçmeyen bu yeni kural, 22 Ocak tarihinden sonra resmi olarak hayata geçicek.

Okumaya devam et

E-Spor Haber

TFT Xayah ve Rakan’ın Canavarlar Festivalinde !

Yayınlanan

on

Tarafından

TFT Xayah ve Rakan’ın yeni set ortası güncellemesi olan Canavarlar Festivaline katılacağını doğruladı. Canavarlar festivaline birçok yeni şampiyon katılırken Xayah ve Rakan da festivalde yerini aldı. TFT Türkiye sosyal medyadan paylaştığı bir gönderi ile aşık çifti festivalde yerini aldığını oyuncularına duyurdu.

Bu güncelleme ile TFT de dengeler tekrar değişecek. Ayrıca Xayah ve Rakan’ın oyuna eklenmesi ile set ortası güncellemesinin sızdırıldığı haberleri de doğru olmaya bir adım daha yaklaştı.

Okumaya devam et

Trending