Bizimle iletişime geçin

League Of Legends

Yıldız Kristalleri ve Choncc

Neden küçücük efsaneler amacıyla yıldız kristalleri getirmeniz bu kadar uzun sürdü?
Sürekli olarak oyuncu geribildirimlerini dinliyor ve hangi içeriklere evvelce vereceğimiz üzerinde çalışıyoruz. Minik efsaneler TFT’yle beraber ilk çıktığında, küçücük efsaneleri alırken şunların tür ve çeşitlerini seçebilme özgürlüğü istediğinizi öğrendik. Bu yüzden dönüşümlü küçücük efsane mağazasını çıkardık. Beklentilerinizi karşılamak amacıyla, hâlâ daha çok çalışmamız gerekliliğini öğrendiğimizdeyse “küçücük efsane geliştirme sembolleri” fikrini ileri sürdük (şunlar nihayetinde yıldız kristallerine dönüştü).

Yayınlanan

on

Espor’a Sor :

Neden küçücük efsaneler amacıyla yıldız kristalleri getirmeniz bu kadar uzun sürdü?
Sürekli olarak oyuncu geribildirimlerini dinliyor ve hangi içeriklere evvelce vereceğimiz üzerinde çalışıyoruz. Minik efsaneler TFT’yle beraber ilk çıktığında, küçücük efsaneleri alırken şunların tür ve çeşitlerini seçebilme özgürlüğü istediğinizi öğrendik. Bu yüzden dönüşümlü küçücük efsane mağazasını çıkardık. Beklentilerinizi karşılamak amacıyla, hâlâ daha çok çalışmamız gerekliliğini öğrendiğimizdeyse “küçücük efsane geliştirme sembolleri” fikrini ileri sürdük (şunlar nihayetinde yıldız kristallerine dönüştü).

Asıl soru, şunlar üzerinde çalışmaya ne vakit başlayabileceğimizdi.

Biz yıldız kristalleri üzerinde düşünmeye devam ederken, ekip TFT Mobil’i (eğitim bölümü ve Mağaza dahil), Galaksiler setini ve Galaksiler set ortası güncellemesini çıkarıyordu. Üstüne bir de oyuna her yamada yeni bir galaksi ekliyordu! Bu senenin haziran ayı civarlarında projeye başlamayı sonucunda başardık.

Oyuncular hangi yollardan yıldız kristali kazanabilecekti? Görüntü ve sesleri nasıl olacaktı? Bunları nasıl RP sistemine uyarlayacaktık? Bunlar, ekibin yanıtlaması gereken sorulardan sadece birkaçıydı ve bulduğumuz çözümler, çalışan bir özelliğe dönüştü.

Yıldız kristali sistemini geliştirirken, hedeflerimizden biri de onu bağımsız ve LoL’deki başka alış veriş birimleriyle sınırlı olmayan bir birim haluna getirmekti. Böylece daha elastik davranabildik ve özelliği otomatikleştirebildik. Her şeyin problemsiz bir şekilde ilerlemesi amacıyla, Kosbütün ve Etkinlik Ekibi ve İçerik Erişim Sayfası Ekibi’yle yakından çalıştık.

Fikirlerinizi öğrenmenin yanı sıra her şeyin istediğimiz gibi çalıştığından emin olmak adına, aniden çok deneme yaptık ve oynanış testi gerçekleştirdik. Örneğin yıldız kristali düzeneğinin oyuncu çantalarıyla düzgün bir şekilde çalıştığından ve bu birimleri harcayarak küçücük efsanelerinizi düzgün bir şekilde geliştirebildiğinizden emin olmalıydık.

Tüm şunları geliştirmek, test etmek ve oyuna getirmek üç ay sürdü.

Ekip hâlâ yıldız kristallerini (ve oyunu!) cilalamaya devam ediyor. İşimiz çok ve elimizden geleni yaptığımızdan emin olabilirsiniz!

Riot FireNRain, TFT Yapımcısı

Galaksilerdeki en tanınmış özellikler, şampiyonlar ve eşyalar hangileriydi?
Birileri veri mi dedi? İşte size birkaç keyifli istatistik…

Set ortası güncellemesinden evvelce en tanınmış özellikler, 2 birimlik vakit bükücü ve paralı askerdi. Paralı asker gözden düştükten sonra 2 birimlik vakit bükücü ve 2 birimlik öncü, en tanınmış özellikler haluna geldi. Daha da keyifli
veriler istiyorsanız, Galaksiler’in en tanınmış 6 birimlik özelliği kılıç ustasıydı. Set ortası güncellemesinden evvelce en çok kazanan (ve belki de abartılan) özellik 9 birimlik Sonsuz Karanlık’tı. Güncellemeden sonraysa unvanını 9 birimlik yıldız muhafızına bıraktı.

Hadi biraz daha detaylı bir şekilde inceleyelim. Sayfayı aşağı kaydırmayın. Veri istediniz, veri alıyorsunuz.

The most popular champions by gold cost in the first half of Galaxies were:

1 Altın: Malphite (taş gibi tercih)
2 Altın: Blitzcrank ve derhal sonrasında Shen (tut-çek, tut-çek, tut-çek)
3 Altın: 1. Ashe, 2. Vi ve 3. Ezreal (ama LP kazandırma olsılığı en çok olan Kassadin’di)
4 Altın: Wukong (derhal sonrasında Kayle geliyordu ve onun LP kazandırma olsılığı daha çokydı)
5 Altın: Miss Fortune (en tanınmışi oydu, kimse ona yaklaşamadı)
Set ortası güncellemesinden sonraysa hal şöyleydi:

1 Altın: Jarvan IV (kralımız, çok yaşa!)
2 Altın: Rakan (Xayah olmadan bir hayli yalnız hissetmiştir herhalde)
3 Altın: Ashe (Jayce erken safhalar amacıyla daha tanınmışdi ama sonra gözden düştü)
4 Altın: Wukong (ama Jhin’in LP kazandırma olsılığı daha çokydı… burada 4 rakamıyla alakalı kötü bir espri varmış gibi düşünün)
5 Altın: Gangplank ve Thresh (dinamik çift falan işte)
Bitti mi sandınız? Ha ha, iyi denemeydi.

Tüm setin en tanınmış eşyaları Ebedi Kılıç ve Koruyucu Melek’ti. Kayle güçlüyken Guinsoo’nun Hiddeti, en tanınmış 3. eşyaydı; ancak set ortası güncellemesinden sonra Seraph’ın Şefkati, onu geride bırakıldı.

Fakat en tanınmış eşyalar, LP kazandırma olsılığı en yüksek olan eşyalar değildi. Eğer yüksek miktarda LP kazanmak istiyorsanız, şunlara gereksiniminiz vardı (yamaya bağlı olarak): Kırmızı Güçlendirme, Morellonomikon, İyon Kıvılcımı ve Statikk Hançer (ayrıca elinize Spatula geçerse Patlayıcı Eksperi Bombası, Savaş Makinesi Zırhı ve tabii ki Doğanın Kudreti).

Tamam, şimdi sayfayı aşağı kaydırabilirsiniz.

Riot Benobo, İstatistik Analizcisi

Sihirdar Vadisi’nden TFT: Yollar’a aktarılması en zor şampiyon hangisiydi?
TFT: Yollar’a aktarırken en çok zorlandığımız şampiyonlardan biri Azir’di. Kendisi teknoloji ve dizayn yönünden birkaç problem oluşturdu:

Shurima’nın Duvarlarını Tasarlamak

Onun amacıyla Sihirdar Vadisi’ndeki ilişkisine ideal ve çekici olan ama ileri safhalarda oyunun görsel netliğini çok azaltmayan bir beceri bulmak bir hayli zordu. Elementlerin Yükselişi’nde 3 Altınlık bir birimdi ve meydana asker çıkarıyordu. Bu sette 5 Altınlık bulunduğu ve asker duvarından daha sembolleşmiş bir yeteneği bulunmadığı amacıyla daha çoğunu yapmalıydık.

Yetenek ilk testlerden birisinde çarptığı bütün rakipleri geri savuruyordu ve aşılamayan bir yüzey biçimi olarak varlığını korurken, imparator askerleri duvarın gerisinde koordinat alıp onu aşmaya çalışan rakiplere saldırıyordu. Bu versiyonun suikastçılara karşı etkili olması bir hayli hoşumuza gitse de beceri ileri safhalarda çatışmayı takip etmeyi bir hayli zorlaştırıyordu. Rakip takımın, kendi takımının (geriye savrulan rakipleri takip eden birimlerin) ve askerlerinin koordinatunu değiştiriyordu. Nihayetinde duvarın sadece yakınındaki rakipleri geri savurduğu ve askerlerin onunla beraber hareket etmediği bir sürümde karar kıldık. Böylece becerisini her kullandığında yer değiştiren birimlerin adetlerini mühim ölçüde azaltmayı başardık.

İmparatorun Muhafızlarını Oluşturmak

İmparator özelliği, askerlerin gereksinimlerini karşılayabilmek amacıyla bizi asli sistemlerimizde değişiklığa gitmeye zorladı. Tıpkı Galaksiler’deki micinler gibi, oyuncuların Kumdan Nöbetçileri sadece tahtaya sürükleyip bırakabilmesi amacıyla birtakım işlevler eklememiz gerekti. Hem de Kumdan Nöbetçilerin Azir’le beraber civar atlamasını, birim miktarını etkilememesini ve hasar özetinde görünmemesini sağlamamız lazımdı.

Azir katledildiğinde askerleri de katledildiği amacıyla, tahtadaki bir Azir kopyasının hangi askerlerin ona ait bulunduğunu anlaması gerekiyordu. Yani Azir ve askerlerinin kolay kopyalarını tasarlamak yeterli olmayacaktı. Daha çoğunu yapmalıydık. Dolayısıyla kopya birimlere onların hangi birimden oluşturulduğunun verisini verdik ve asıl Azir ile askerleri ve kopya Azir ile askerleri arasındaki bağlantıları tekrardan kurduk.

Diğer Örnekler

Aphelios: Taretlerin başka birimlerin rotalarıyla çakışmayacak şekilde meydana çıkmasını sağlamak her vakit zordur. Bunun yanı sıra taretlerin, Aphelios’un eşyaları ve özellik güçlendirmelerinden faydalanmasını sağlamak adına daha çok çalışmamız gerekti.

Sett: Onun ve etrafındaki birimlerin patron özelliğini ve becerisini göz önünde bulundurması amacıyla, Sett’in hareketleri bir hayli komplike olmak zorundaydı.

Lee Sin: Birimleri tahtanın dışına tekmeleyebilmesi amacıyla, onların adaların sınırı dışında da hareket edebilmelerini sağlamalıydık.

Eğer Galaksiler’in PvE turlarında olmasaydı, büyük ihtimalle Kayn de değişik biçimlerinden dolayı bu listede olurdu.

Shynkro, Teknik Tasarımcı

En sevdiğiniz küçücük efsane hangisi ve namacıyla Choncc?
Riot Green Teej: Çünkü Choncc ihtiyacım olan her şeye sahip

Riot FireNRain: Şeker Külahlı Hiddetboynuz ve Fuwa’mı seviyorum. Üzgünüm ʕ´•ᴥ•`ʔ

Riot Benobo: Bum bum çat, bum bum çat, bum çat bu bum bu bum çat.

Shynkro: Bum bum çat, bum bum çat, bum çat bu bum bu bum çat.

Choncc (ve Hiddetboynuz) Hayran Kulübü (yani TFT Ekibi)

Okumaya devam et
Yorum Yapmak İçin Tıkla!

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

League Of Legends

LOL Worlds 2020 Final Ne Zaman ? DWG VS Suning Maç Analizi

Yayınlanan

on

Tarafından

Worlds 2020 Final Maçı Hangi Gün Oynanacak ?

League of Legends Worlds 2020 finalinde sınırlı sayıda izleyici davet edilecek. Yapılan resmi açıklamaya göre 6312 kişi bu güzel karşılaşmayı izlemeye hak kazanıcak. Üstelik biletler ücretsiz olacak.

Worlds 2020 Final Maçı 31 Ekim TSİ 13.00’te oynanacak.


Worlds 2020 Damwon Gaming VS Suning ESports LOL Maç Analizi ?

Kadrolar :

DAMWON Gaming

Top Koridor: Nuguri

Orta Koridor : ShowMaker ( Korenin Tekli Dereceli Sistemindeki Rank 1 Adam )

Orman : Canyon

Alt Koridor : Ghost

Suport : Beryl

Suning E Sports

Top Koridor: BİN

Orta Koridor : Angel

Orman : SOFM

Alt Koridor : HuanFeing

Suport : Swordabt

DWG VS SNG Lol Esports Maç Analizi

Şimdi önce Damwon Gaming hakkındaki düşüncelerimi aktarayım.

Kadro olarak Mükemmel bir kadroya sahipler hepsi tecrübeli oyuncular aralarında yine final görmüş oyuncular var bu maç için hem fiziksel hem zihinsel olarak kendilerini hazır hissettiklerine oldukça eminim.

Suning Gaming Hakkındaki düşüncelerim ise yarı finalde Top E sports takımını elemesi beni bir hayli şaşırtmış durumda maçları izlediğimde top esports adc oyuncusu jackylove oldukça fazla intlemesi sonucunda kaybettiklerini gözlemledim. bu jackylove takımın bel kemiği olmasına rağmen bu haraketleri yaptığı için kaybettiler. Suning Ligte 5 Maçın 5inde Topesportsa kaybetmiş olup Yarı Finalde 3-1 Farkla Top e sportsu Yarı finalde eledi. Suningin Kadrosuda Kaliteli Fakat Damwon Gaming Kadar Kalite Farkı az denebileceğimiz kadar var. Damwon Gaming Headen Sholder ise Suning Hacışakir Sabunu Diyebiliriz.

Gelelim Karşılaşma Analizimize

Öncelikle Damwon Gaming Orta Koridor Ve Top Koridordan Üstün Olarak Çıkacaklarına Eminim Suning Ormancısı Nuguriyi Rahat Bırakmazsa İşler Değişebilir O Zamanda Bot Side Tarafından Problem yaşayacaklarına Eminim.

Tabi Suning Boş bir takım değil arkadaşlar bu bir oyun ve hataların affedilmeyeceği bir oyun takım olarak damwon daha iyi gözükse bile yaptıkları hatalar sonucunda kaybedebilirler.

Benim Tahminim : DAMWON Gaming Kazanır

Okumaya devam et

League Of Legends

DAMWON Gaming ( DWG ) vs DRX – Worlds 2020 Çeyrek Final

Yayınlanan

on

Tarafından

Worlds 2020 heyecanı çeyrek final mücadeleleri ile devam ediyor! İlk çeyrek final serisinde B grubunu lider tamamlayan DAMWON Gaming ile D grubunu 2. bitiren DRX karşılaşıyor. League of Legends mücadelelerinden haberdar olmak için LoLespor kanalına abone olun 👉http://bit.ly/LoLespor Dünyanın en iyi 8 takımı yarı finale çıkabilmek için mücadele ediyor. 2020 League of Legends Dünya Şampiyonası Çeyrek Finalleri’nin ilk serisinde

DAMWON Gaming ( DWG ) ile DRX karşılaşıyor. Takım kadrolarını aşağıda bulabilirsiniz.

DAMWON Gaming ( DWG ) Üst Koridor: Nuguri Ormancı: Canyon Orta Koridor: ShowMaker Nişancı: Ghost Destek: BeryL

DRX Üst Koridor: Doran Ormancı: Pyosik Orta Koridor: Chovy Nişancı: Deft Destek: Keria

LOL E Spor’un Kendi Yorumcuları DRX İçin Ne Kadar Çok Överlerse Övsünler Benim Gözümde DAMWON daha iyi. kadro farkı oldukça ortada tamam DRXte iyi bir takım olabilir fakat bence kazanıcak olan DAMWON GAMİNG

DAMWON GAMİNG KAZANIR.

Arkadaşlar Geçen Oynanan maçlar için kusurabakmayın. Hastaydım Ve İlgilenemedim.

Okumaya devam et

League Of Legends

LOL Worlds 2020 Grup Aşaması: 4. Gün Analiz

Yayınlanan

on

Tarafından

Dün Yaptığımız Worlds 2020 Grup Aşaması 3. Gün Analizinde 6 Maçtan 5ini Doğru Tahmin Ettik.

Bu günde Aksi Birşey Olmazsa Bütün Maçları Doğru Tahmin Edeceğimizi Düşünüyoruz.

Sizinde Tahminleriniz Varsa Yorumlara Bırakabilirsiniz.

MAÇLARI CANLI İZLEMEK İÇİN :

Worlds 2020 Grup Aşaması 4. Gün Fikstürü👇

Team Liquid ( TL ) vs G2 Esports ( G2 )

Suning ( SN ) vs Machi Esports ( MCX )

DRX ( DRX ) vs FlyQuest ( FLY )

Unicorns of Love ( UOL ) vs Top Esports ( TES )

Fnatic ( FNC ) vs Gen.G ( GEN )

LGD Gaming ( LGD ) vs Team SoloMid ( TSM )

İLK MAÇ TL VS G2

İlk Maç İçin Geç Kaldık Malum Uyanamadık İzlemeye şimdi başladım fakat izlemeden yorumlayacak olsam g2 kazanır derdim şuan tl ağır eziyor ve kazanıcağını düşünüyorum.

Team Liquid Kazanır.

İKİNCİ MAÇ SN VS MCX

ikinci maçı kesinlikle suning kazanır gerçekten çok iyi başladılar ve çok iyi gidiyorlar bu takımdan beklentim iyice yükseldi. dün team liquid maçınıda ağır ezmeleriyle birlikte gözümde çok büyüdüler.

Suning e sports Kazanır.

Üçüncü Maç DRX VS FLY

DRX İçin Kolay Bir Maç Olacağını Düşünüyorum. FLY Bu Ligin En Ezik Takımı Diyebiliriz.

DRX Kazanır.

DÖRDÜNCÜ MAÇ UOL VS TES

Topesports’un 369 Gibi bir Top Lane Oyuncusu varken Unicorn Of Love Takımına Adında Anlaşılacağı Gibi Top Lane Üzerinden Ezici Bir Üstünlük Geçicek. 369 Tam Bir Carry Oyuncu Geleceğin En İyi Toplane Oyuncusu Olabilecek Düzeyde. Heleki İmpact Bu Son Maçlarda Bu Kadar Düşmüşken.

Diğer Lanelerde Kolay Geçeceğini Düşündüğüm bir maç.

TOP Esports Kazanır.

BEŞİNCİ MAÇ FNC VS GEN

Bu Maç Bu Gün Oynanacak En Çekişmeli Maç Olabilir. İki Takımda Birbirinden İyi Fakat Fanacticin Son Kaybetmesinden Ötürü Morallerin Düşük Olduğunu Düşünüyorum Ve Gen.G Takımının Çok Formda Olduğu Bir Dönem İnsan Gibi Oynamıyorlar o yüzden benim tahminim.

GEN.G Kazanır.

ALTINCI MAÇ LGD VS TSM

TSM Aldığı Loselerdan Sonra Moralleri Çökmüş Durumda Olabilir. Fakat Bu gün Bu Maçı Kesinlikle Kazanmaları Lazım. Çünkü Ligte Galibiyetleri Yok Ve BrokenBlade Türk Olduğu İçin TSM Benim İçin Bu League Of Legends Worlds 2020’nin Tuttuğum Tek Takımı. o yüzden bu gün

TSM KAZANIR.

Esporanaliz.com Olarak Bu Tahminleri Her gün Devam ettireceğiz worlds2020 bittikten sonra Kış Mevsiminde Görüşmek Üzere.

Fikstür, sonuçlar ve diğer tüm haberler için: https://tr.lolesports.com/tr

Okumaya devam et

Trending