Bizimle iletişime geçin

League Of Legends

Yıldız Kristalleri ve Choncc

Neden küçücük efsaneler amacıyla yıldız kristalleri getirmeniz bu kadar uzun sürdü?
Sürekli olarak oyuncu geribildirimlerini dinliyor ve hangi içeriklere evvelce vereceğimiz üzerinde çalışıyoruz. Minik efsaneler TFT’yle beraber ilk çıktığında, küçücük efsaneleri alırken şunların tür ve çeşitlerini seçebilme özgürlüğü istediğinizi öğrendik. Bu yüzden dönüşümlü küçücük efsane mağazasını çıkardık. Beklentilerinizi karşılamak amacıyla, hâlâ daha çok çalışmamız gerekliliğini öğrendiğimizdeyse “küçücük efsane geliştirme sembolleri” fikrini ileri sürdük (şunlar nihayetinde yıldız kristallerine dönüştü).

Yayınlanan

on

Espor’a Sor :

Neden küçücük efsaneler amacıyla yıldız kristalleri getirmeniz bu kadar uzun sürdü?
Sürekli olarak oyuncu geribildirimlerini dinliyor ve hangi içeriklere evvelce vereceğimiz üzerinde çalışıyoruz. Minik efsaneler TFT’yle beraber ilk çıktığında, küçücük efsaneleri alırken şunların tür ve çeşitlerini seçebilme özgürlüğü istediğinizi öğrendik. Bu yüzden dönüşümlü küçücük efsane mağazasını çıkardık. Beklentilerinizi karşılamak amacıyla, hâlâ daha çok çalışmamız gerekliliğini öğrendiğimizdeyse “küçücük efsane geliştirme sembolleri” fikrini ileri sürdük (şunlar nihayetinde yıldız kristallerine dönüştü).

Asıl soru, şunlar üzerinde çalışmaya ne vakit başlayabileceğimizdi.

Biz yıldız kristalleri üzerinde düşünmeye devam ederken, ekip TFT Mobil’i (eğitim bölümü ve Mağaza dahil), Galaksiler setini ve Galaksiler set ortası güncellemesini çıkarıyordu. Üstüne bir de oyuna her yamada yeni bir galaksi ekliyordu! Bu senenin haziran ayı civarlarında projeye başlamayı sonucunda başardık.

Oyuncular hangi yollardan yıldız kristali kazanabilecekti? Görüntü ve sesleri nasıl olacaktı? Bunları nasıl RP sistemine uyarlayacaktık? Bunlar, ekibin yanıtlaması gereken sorulardan sadece birkaçıydı ve bulduğumuz çözümler, çalışan bir özelliğe dönüştü.

Yıldız kristali sistemini geliştirirken, hedeflerimizden biri de onu bağımsız ve LoL’deki başka alış veriş birimleriyle sınırlı olmayan bir birim haluna getirmekti. Böylece daha elastik davranabildik ve özelliği otomatikleştirebildik. Her şeyin problemsiz bir şekilde ilerlemesi amacıyla, Kosbütün ve Etkinlik Ekibi ve İçerik Erişim Sayfası Ekibi’yle yakından çalıştık.

Fikirlerinizi öğrenmenin yanı sıra her şeyin istediğimiz gibi çalıştığından emin olmak adına, aniden çok deneme yaptık ve oynanış testi gerçekleştirdik. Örneğin yıldız kristali düzeneğinin oyuncu çantalarıyla düzgün bir şekilde çalıştığından ve bu birimleri harcayarak küçücük efsanelerinizi düzgün bir şekilde geliştirebildiğinizden emin olmalıydık.

Tüm şunları geliştirmek, test etmek ve oyuna getirmek üç ay sürdü.

Ekip hâlâ yıldız kristallerini (ve oyunu!) cilalamaya devam ediyor. İşimiz çok ve elimizden geleni yaptığımızdan emin olabilirsiniz!

Riot FireNRain, TFT Yapımcısı

Galaksilerdeki en tanınmış özellikler, şampiyonlar ve eşyalar hangileriydi?
Birileri veri mi dedi? İşte size birkaç keyifli istatistik…

Set ortası güncellemesinden evvelce en tanınmış özellikler, 2 birimlik vakit bükücü ve paralı askerdi. Paralı asker gözden düştükten sonra 2 birimlik vakit bükücü ve 2 birimlik öncü, en tanınmış özellikler haluna geldi. Daha da keyifli
veriler istiyorsanız, Galaksiler’in en tanınmış 6 birimlik özelliği kılıç ustasıydı. Set ortası güncellemesinden evvelce en çok kazanan (ve belki de abartılan) özellik 9 birimlik Sonsuz Karanlık’tı. Güncellemeden sonraysa unvanını 9 birimlik yıldız muhafızına bıraktı.

Hadi biraz daha detaylı bir şekilde inceleyelim. Sayfayı aşağı kaydırmayın. Veri istediniz, veri alıyorsunuz.

The most popular champions by gold cost in the first half of Galaxies were:

1 Altın: Malphite (taş gibi tercih)
2 Altın: Blitzcrank ve derhal sonrasında Shen (tut-çek, tut-çek, tut-çek)
3 Altın: 1. Ashe, 2. Vi ve 3. Ezreal (ama LP kazandırma olsılığı en çok olan Kassadin’di)
4 Altın: Wukong (derhal sonrasında Kayle geliyordu ve onun LP kazandırma olsılığı daha çokydı)
5 Altın: Miss Fortune (en tanınmışi oydu, kimse ona yaklaşamadı)
Set ortası güncellemesinden sonraysa hal şöyleydi:

1 Altın: Jarvan IV (kralımız, çok yaşa!)
2 Altın: Rakan (Xayah olmadan bir hayli yalnız hissetmiştir herhalde)
3 Altın: Ashe (Jayce erken safhalar amacıyla daha tanınmışdi ama sonra gözden düştü)
4 Altın: Wukong (ama Jhin’in LP kazandırma olsılığı daha çokydı… burada 4 rakamıyla alakalı kötü bir espri varmış gibi düşünün)
5 Altın: Gangplank ve Thresh (dinamik çift falan işte)
Bitti mi sandınız? Ha ha, iyi denemeydi.

Tüm setin en tanınmış eşyaları Ebedi Kılıç ve Koruyucu Melek’ti. Kayle güçlüyken Guinsoo’nun Hiddeti, en tanınmış 3. eşyaydı; ancak set ortası güncellemesinden sonra Seraph’ın Şefkati, onu geride bırakıldı.

Fakat en tanınmış eşyalar, LP kazandırma olsılığı en yüksek olan eşyalar değildi. Eğer yüksek miktarda LP kazanmak istiyorsanız, şunlara gereksiniminiz vardı (yamaya bağlı olarak): Kırmızı Güçlendirme, Morellonomikon, İyon Kıvılcımı ve Statikk Hançer (ayrıca elinize Spatula geçerse Patlayıcı Eksperi Bombası, Savaş Makinesi Zırhı ve tabii ki Doğanın Kudreti).

Tamam, şimdi sayfayı aşağı kaydırabilirsiniz.

Riot Benobo, İstatistik Analizcisi

Sihirdar Vadisi’nden TFT: Yollar’a aktarılması en zor şampiyon hangisiydi?
TFT: Yollar’a aktarırken en çok zorlandığımız şampiyonlardan biri Azir’di. Kendisi teknoloji ve dizayn yönünden birkaç problem oluşturdu:

Shurima’nın Duvarlarını Tasarlamak

Onun amacıyla Sihirdar Vadisi’ndeki ilişkisine ideal ve çekici olan ama ileri safhalarda oyunun görsel netliğini çok azaltmayan bir beceri bulmak bir hayli zordu. Elementlerin Yükselişi’nde 3 Altınlık bir birimdi ve meydana asker çıkarıyordu. Bu sette 5 Altınlık bulunduğu ve asker duvarından daha sembolleşmiş bir yeteneği bulunmadığı amacıyla daha çoğunu yapmalıydık.

Yetenek ilk testlerden birisinde çarptığı bütün rakipleri geri savuruyordu ve aşılamayan bir yüzey biçimi olarak varlığını korurken, imparator askerleri duvarın gerisinde koordinat alıp onu aşmaya çalışan rakiplere saldırıyordu. Bu versiyonun suikastçılara karşı etkili olması bir hayli hoşumuza gitse de beceri ileri safhalarda çatışmayı takip etmeyi bir hayli zorlaştırıyordu. Rakip takımın, kendi takımının (geriye savrulan rakipleri takip eden birimlerin) ve askerlerinin koordinatunu değiştiriyordu. Nihayetinde duvarın sadece yakınındaki rakipleri geri savurduğu ve askerlerin onunla beraber hareket etmediği bir sürümde karar kıldık. Böylece becerisini her kullandığında yer değiştiren birimlerin adetlerini mühim ölçüde azaltmayı başardık.

İmparatorun Muhafızlarını Oluşturmak

İmparator özelliği, askerlerin gereksinimlerini karşılayabilmek amacıyla bizi asli sistemlerimizde değişiklığa gitmeye zorladı. Tıpkı Galaksiler’deki micinler gibi, oyuncuların Kumdan Nöbetçileri sadece tahtaya sürükleyip bırakabilmesi amacıyla birtakım işlevler eklememiz gerekti. Hem de Kumdan Nöbetçilerin Azir’le beraber civar atlamasını, birim miktarını etkilememesini ve hasar özetinde görünmemesini sağlamamız lazımdı.

Azir katledildiğinde askerleri de katledildiği amacıyla, tahtadaki bir Azir kopyasının hangi askerlerin ona ait bulunduğunu anlaması gerekiyordu. Yani Azir ve askerlerinin kolay kopyalarını tasarlamak yeterli olmayacaktı. Daha çoğunu yapmalıydık. Dolayısıyla kopya birimlere onların hangi birimden oluşturulduğunun verisini verdik ve asıl Azir ile askerleri ve kopya Azir ile askerleri arasındaki bağlantıları tekrardan kurduk.

Diğer Örnekler

Aphelios: Taretlerin başka birimlerin rotalarıyla çakışmayacak şekilde meydana çıkmasını sağlamak her vakit zordur. Bunun yanı sıra taretlerin, Aphelios’un eşyaları ve özellik güçlendirmelerinden faydalanmasını sağlamak adına daha çok çalışmamız gerekti.

Sett: Onun ve etrafındaki birimlerin patron özelliğini ve becerisini göz önünde bulundurması amacıyla, Sett’in hareketleri bir hayli komplike olmak zorundaydı.

Lee Sin: Birimleri tahtanın dışına tekmeleyebilmesi amacıyla, onların adaların sınırı dışında da hareket edebilmelerini sağlamalıydık.

Eğer Galaksiler’in PvE turlarında olmasaydı, büyük ihtimalle Kayn de değişik biçimlerinden dolayı bu listede olurdu.

Shynkro, Teknik Tasarımcı

En sevdiğiniz küçücük efsane hangisi ve namacıyla Choncc?
Riot Green Teej: Çünkü Choncc ihtiyacım olan her şeye sahip

Riot FireNRain: Şeker Külahlı Hiddetboynuz ve Fuwa’mı seviyorum. Üzgünüm ʕ´•ᴥ•`ʔ

Riot Benobo: Bum bum çat, bum bum çat, bum çat bu bum bu bum çat.

Shynkro: Bum bum çat, bum bum çat, bum çat bu bum bu bum çat.

Choncc (ve Hiddetboynuz) Hayran Kulübü (yani TFT Ekibi)

Okumaya devam et
Yorum Yapmak İçin Tıkla!

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

League Of Legends

LOL SEZON 11 META ŞAMPİYONLARI 10.25 YAMA ÖZEL

Yayınlanan

on

Tarafından

League Of Legends SEZON 11 META Şampiyonları

League Of Legends yeni itemlere yavaş yavaş alışmaya başladık ve oyunlar kolaylaşmaya başladı artık hangi şampiyonla oyun kazanabiliriz yeni metayı öğrenmek için şimdi sitemizi inceleyebilirsiniz.

Peki Yeni Metada Ne Oynamalıyız ? dediğinizi duyar gibiyim.

Yeni Meta

Yeni Metada oynamamız gereken karakterler anlık hasar atabilen ve itemlerin karakterlerle özleşmesi olan karakterleri oynamamız daha iyi olur fakat bu herolar hangileri ve yamada gelen buff nerfleri de dikkate almamız gerekiyor şimdi gelelim yeni meta şampiyonlarına.

League OF Legends Top LANE META Şampiyonları :

SOLO TİER LİST :

TOP LANE
 • S (En Güçlü) =  Shen, Camille, Kayn, Darius, Poppy, Moakai, Kayle, Wukong, Malphite
 • A(Güçlü) = Quinn, Kled, Sion, Rengar, Ornn, Heimerdinger, Jax, Sett
 • B(Orta) = Garen, Riven, Akali Renekton, İllaoi, Malzahar

MİD LANE TİER LİST :

MİD
MİD
 • S (En Güçlü) =  Galio, Fizz, Ekko, Kayle, Kassadin, Katarina, Swain, Viktor
 • A(Güçlü) = Ahri, Annie, Jayce, Taliyah, Zoe, Zed, Cassiopeia
 • B(Orta) = Taric, Lux, Gragas, Ziggs, Neeko, Talon, Velkoz, Brand

ORMAN ( JUNGLE) TİER LİST :

JUNGLE
 • S (En Güçlü) =  Kayn, Nunu, Graves, Kha’zix, Hecarim, Olaf
 • A(Güçlü) = Reksai, Skarner, Fiddlestick, Evelynn, Wukong, Vi, Mundo, Amumu
 • B(Orta) = Zac, Shaco, Kartush, Ekko, Lilia, İvern, Nidalee, Rengar

ADC ( Attack Damage Carry ) TİER LİST :

mf
hizli lig atlama
 • S (En Güçlü) =  Samira, Jhin, Kaisa, Draven
 • A(Güçlü) = Missfortune, Ashe, Vayne, Ezreal, Tristana
 • B(Orta) = Jinx, Senna, Lucian, Corki, Kalista, Kog maw

DESTEK ( Support) TİER LİST :

DESTEK
 • S (En Güçlü) =  Janna, Leona, Thresh, Moakai, Bard, Lulu, Galio
 • A(Güçlü) = Yuumi, Alistar, Naitlius, Nami, Zilean, Morgana, Blitzcrank, Zyra
 • B(Orta) = Senna, Rakan, Lux, Pyke, Velkoz, Poppy

Bu Tierlist Yama Notlarına Göre özenle hazırlanmıştır. 10.25 Yamasını Okumak İçin tıklayıp okuyabilirsiniz

Esporanaliz.com Olarak Vodafone Freezone Kış Mevsimlerini Sabırsızlıkla Bekliyoruz.

Umarım En Yakın Sürede Maçlar Başlar Ve Bu Sayede Analizlerimizi Devam Edebilir Size İçerik Çıkartabiliriz. Bize Destek Olmak İçin Yorum Kısmına Yorum Atmanız Arkadaşlarınıza Paylaşmanız Yeterli Olur.

Esporanaliz.com En Güncel E Spor Haberleri Ve E Spor Maç Analizleri.

Okumaya devam et

League Of Legends

Mundo 2021 REWORK Yeni DELİ !

Yayınlanan

on

Tarafından

Mundo Nereye İsterse Oraya Gider

Kısa süre önce paylaştığımız Şampiyon Yol Haritası yazımızda 2021’de Dr. Mundo’ya Görsel ve Oynanış Yenilemesi getireceğimizden bahsetmiştik. Fiddlesticks ve Volibear’in Görsel ve Oynanış Yenilemesi sırasında üstünde çalıştığımız pek çok şeyi sizinle paylaşmıştık ve Mundo için de aynısını yapmayı planlıyoruz.

Görsel ve Oynanış Yenilemeleri hakkında izlediğimiz yönü ve yaptığımız planları size göstererek neyin iyi olduğuna ve neyi iyileştirmemiz gerektiğine dair fikirlerinizi almayı umuyoruz. Bu yaklaşım, hem aldığımız geribildirimler hem de verdiğiniz tepkiler açısından şu ana kadar epey olumlu sonuçlar doğurdu. Dolayısıyla bugün Mundo’nun güncellemesi için yaptığımız çalışmaların ilk aşamalarını sizinle paylaşmak istiyoruz.

İlk olarak neden Görsel ve Oynanış Yenilemesi için Dr. Mundo’yu seçtiğimizden ve hedeflerimizden bahsedelim.

Açıkçası Dr. Mundo’yu güncellemek istememizin ana sebeplerinden biri görsellerinin epey eski görünmesi. Mundo, güncel şampiyonların yanındayken epey sırıtıyor. Mundo’nun görsellerini ve temasını büyük ölçüde geliştirerek yalnızca iyi görünmesini sağlamakla kalmayıp aynı zamanda LoL’ün yıllar boyunca değişen görsel stiline ayak uydurmasını da yardım edebileceğimizi düşündük.

Ayrıca Mundo’nun yetenek setinde de bazı oynanış iyileştirmeleri yapabileceğimizi düşünüyoruz. Onu bir süper tank haline getiren yenilenmesi ve sürekli satır fırlatabilme becerisi gibi ona uygun olan pek çok mekaniğe sahip. Güncelleme sonrası bunların her ikisini de bir şekilde korumayı planlıyoruz.

Mundo’nun oynanışı için belirlediğimiz büyük hedeflerden biri de onu gerçekten de basit bir şampiyon olarak tutmak. Yetenek setine üstünde ustalaşabileceğiniz daha çok unsur katmak istiyoruz ama bunların hiçbiri bir anda şimşek hızında refleksleriniz olmasını gerektirmeyecek. Yani yetenek seti eskisine epey benzer olacak.

Bu hedefleri göz önünde bulundurarak Dr. Mundo’nun baş oynanış tasarımcısı, konsept tasarımcısı ve hikâye yazarının şimdiye kadarki çalışmalarını dinleyelim.

Tıp Diplomalı Katil

Glenn “Twin Enso” Anderson, Oynanış Tasarımcısı:

Çoğu LoL oyuncusu, Dr. Mundo’nun inanılmaz miktarda hasara göğüs gerdikten sonra taşıyıcınızı katledip başlangıçtakinden çok daha fazla canla çatışmadan çıkabileceğini bilir. Aşırı dayanıklılık ve yenilenmenin, kesinlikle doktorun kimliğinin temellerini oluşturduğunu düşünüyoruz. Onu oynarken hasar almak bir sorun olmamalı. Sürecin bu kadar başındayken, sunduğu bu deneyimi bir üst seviyeye taşımak için neler deneyebileceğimizi araştırmak istedik.

Ana hedeflerimiz: Mundo’nun rakiplerine daha fazla karşı oyun imkânı sunmak, Mundo’nun oynanışını satır fırlatmanın yanı sıra daha çeşitli hale getirmek ve genel basitliğinden ödün vermeden Mundo’nun günümüz standartlarına uygun olmasını sağlamak. Henüz yetenek setinde izleyeceğimiz yöne karar vermedik ama denediğimiz birkaç şeyi sizinle paylaşmak istiyoruz.

İlk olarak Dr. Mundo’nun isabet aldığı her saldırı başına bir azami can kazandığı bir deneme yaptık ve çok geçmeden Mundo’nun hasar alarak azami can kazandığı diğer versiyonları da test ettik. Gerçekleştirdiğimiz birkaç testten sonra, bunun oyuncuları kötü karar vermeye teşvik ettiğini gördük. Oyuncular bilerek kötü konum alıyor veya olumsuz sonuçları olacak takaslara giriyordu. Dolayısıyla Mundo’nun savunmaya yönelik niteliklerinin bir kısmını tahmin edebileceğiniz üzere cana dönüştürdük.

Birkaç eşyadan sonra can göstergesi devasa bir hale geliyordu.

02_Mundo_Health_Exploration.png

Fakat Mundo bu kadar yüksek miktarda cana sahipken, ona karşı etkili olan şampiyon ve eşyalar daha da güçleniyor ve ona karşı zayıf olanlarsa daha da güçsüzleşiyordu. Bu da mevcut Dr. Mundo’ya kıyasla aradaki farkın çok daha fazla açıldığı oyunlara yol açıyordu. Bu yüzden bu yaklaşımdan vazgeçtik.

MUNDO VS KADİM EJDERHA

Ayrıca görseldeki küçük çizgiyi de açıklayalım, çünkü gördüğünüz çizgi Kadim Ejderha güçlendirmesi sonrası Mundo’nun infaz eşiğini temsil etmiyor. Dr. Mundo’nun sürekli yüksek bir can yenilenmesine sahip olmasını ama aldığı hasarın bir kısmının azami canını azaltmasını da denedik. O çizgi mevcut azami canını gösteriyor ve bu, sadece başlangıç platformunda veya katledildiğinde yenileniyordu. Ancak bu denememiz, oyuncuların dürtme hasarından korunmak yerine onu aldığında cezalandırılmış gibi hissetmesine yol açtığı için yenilenme temasına zıttı. Mazoşist bir tankın böyle hissettirmesini istemiyorduk. Ayrıca ne zaman savaşılması gerektiği, ne zaman üsse dönülmesi gerektiği ve genel olarak azami can yönetimi konusunda oyuncuları strese sokuyor ve kafa karışıklığına yol açıyordu. Yani bu zavallı Mundo için fazlasıyla karışıktı. Dolayısıyla daha basit yeteneklere yöneldik.

Devasa can yenilenmesi dışında, Zaun’lu ucube bir mutantın sahip olmasını bekleyeceğiniz diğer araçlar üstünde de düşündük. Birkaç şey denedik (satırını çok da cerrahi olmayan bir titizlikle saplayıp çıkarması gibi) ama en çok test ettiğimiz şey zincirleme ceset patlamasına yol açan yetenekti.

03_Mundo_Boom.gif

Her ne kadar eğlenceli olsa da yetenek biraz fazla alan daraltmaya yönelikti ve genel olarak kaslı ve yakın dövüşçü bir üst koridor şampiyonuna göre fazla “büyücümsüydü”. Mundo’nun yakın dövüşten kaçarken kullanabileceği birden fazla aracı olması, hem karaktere görsel olarak yakışmıyordu hem de oyuncuları Mundo’nun sahip olmasını istediğimiz türde bir oynanışa teşvik etmiyordu.

Henüz hâlâ her şeyin çılgın ve deneysel olduğu bir aşamadayız. Tıpkı Mundo gibi. Bu erken dönem denemelerimizin hiçbiri Mundo’ya tam olarak uygun olmasa da kaslı mor doktorumuz LoL’ün sembolleşmiş mega tanklarından biri olmaya devam edecek. Bu denemelerimizi sizinle paylaşmak, oynanışının ne hale geleceğini görmek ve bu süreç boyunca kesinlikle doğru olan tıbbi bilgiler öğrenmek bizi heyecanlandırıyor.

Duvarlara Satır Fırlatmak

Sunny “KindleJack” Pandita, Konsept Tasarımcı:

Tıpkı Fiddlesticks gibi, Dr. Mundo da LoL’deki ilk aşklarımdan biriydi (yoksa hep sevdiğim şampiyonlar mı yenileniyor?). Karşı takımın taşıyıcısı, birinin onu kurtarması için yalvarırken rakiplerinizi bir bir alt etmek gibisi yok.

04_Mundo_Spread1.jpg

İlk olarak büyük bir keşif gerçekleştirdik. Zaun’un derinliklerine inerek Mundo’nun şu anda ne olduğu ve ileride ne olabileceği hakkında düşündük. Bu, tasarım sürecinin en sevdiğim kısmı; çünkü bu noktada soruları cevaplamaya değil, onları sormaya odaklanıyoruz. Her ne kadar böylesine çılgın hayaller kurmak her zaman mantıklı olmasa da gelecek için bize beklenmedik fikirler sunabiliyor.

Sonuç olarak temelindeki görsel temalar oldukça net: DOKTOR ve… MUNDO. “Doktor” temasına farklı yollardan yaklaşabiliriz ve bunların hepsi mevcut haline göre daha iyi olacaktır. Bu yüzden gerçekten de heyecanlıyım. “Mundo” teması içinse yeni tasarımın Mundo’nun özelliklerine sahip olması yeterli. Bazıları onun anlatılamaz olduğunu, bazılarıysa baştan aşağı mor olduğunu söylüyor. Fakat ben onu öldürülemeyen çılgın bir yenilenme makinesi olarak tanımlıyorum ve muhtemelen gerçekliğin tam olarak farkında değil.

Mundo Yürüme Ve Balta Fırlatma Animasyonu

Mundo Kuleye Vuruş Animasyonu ” Kafa Atıyor”

Mundo Ulti Animasyonu “Tibbi Atıkların Gücü”

Okumaya devam et

League Of Legends

Yeni Şampiyon Mahvolmuş KRAL “Viego” Tanıtımı

2021’in ilk şampiyonu, ağartıcı beyaz saçları ve tamamen açık bir göğsü olan göz korkutucu bir ormancı olan Viego oyuna düştü.2021 Dereceli Sezonu fragmanının yayınlanmasıyla, Viego’ya ilk bakışımızı aldık ve görünüşe göre League Of Legends dünyasında bir cehennem yarattı.

Yayınlanan

on

Tarafından

Viego-yeni-karakter

2021’in ilk şampiyonu, ağartıcı beyaz saçları ve tamamen açık bir göğsü olan göz korkutucu bir ormancı olan Viego oyuna düştü.

2021 Dereceli Sezonu fragmanının yayınlanmasıyla, Viego’ya ilk bakışımızı aldık ve görünüşe göre League Of Legends dünyasında bir cehennem yarattı.

Şimdi Lucian ve Senna’yı bir araya getiren Viego ortaya çıkıyor ve işler hızla çirkinleşiyor. Dünyadaki anlar ve önyükleme yapmak için gösterilen bir dizi şampiyonla Ruination sinematik, Riot Games‘in sinematik oyununu hızlandırdığının bir kanıtı.

Yetenekler:

Pasif – Egemen’in Hakimiyeti

Viego öldürmeye yardım ettiği rakip şampiyonların bedenini bir süreliğine çalabilir ve bu rakip şampiyonların maksimum canlarının belirli bir oranında kendini iyileştirebilir. 

Rakip şampiyonun bedenine giren Viego’nun itemleri, saldırı ve ulti olmayan yetenekleri bu katlettiği rakip şampiyonunkine dönüşür ve bir seferliğine kendi ultisini free bir şekilde kullanabilir.

Elbette, bazı yıkıcı sonuçları olabilecek bir yetenek. Sadece düşmanının yeteneklerini ve eşyalarını kazanmakla kalmaz, aynı zamanda ultisini ücretsiz olarak kullanmak, bunu ekibiniz için felaket haline getirir rahatça fight kazanabilirsiniz.

Viego, ele geçirdiği şampiyonun bedeninde iken rakip şampiyonlara doğru hareket ederse hareket hızı kazanır.

Q – Mahvolmuş Kralın Kılıcı:

Pasif: Viego’nun saldırıları, hedefin mevcut sağlığının yüzde bir kısmını ilave hasar olarak verir. Viego, yakın zamanda bir yetenekle vurduğu bir düşmana saldırdığında, saldırı iki kez vurur. Aktif: Viego kılıcını ileri doğru saplayarak isabet alan tüm düşmanlara hasar verir. “

Oldukça standart bir pasif unsur olsa da, biraz daha fazla saldırı hızıyla ölümcül hasar vereceğinden eminiz. Bununla birlikte, aktif kısım doğru kullanılırsa gerçek itici olabilir.

Q yeteneğinin aktif hali: Viego kılıcını savurduğu rakip şampiyonlara hasar verir.

W – Tayf Maw:

“Viego hücum eder ve sonra ileri atılır, isabet ettiği ilk düşmanı sersemleten ve ona hasar veren bir sis patlaması fırlatır. Sersemletme süresi ve sis menzili şarj süresi, hasar ve atılma menziliyle artar. W, yetenek setine bir sersemletme ve atılma katar. Yükün süresine bağlı olarak daha uzun bir sersemletme olur.

E – Harrowed Path:

Viego yakındaki bir duvarın etrafına bir sus bulutu sarar. Viego bu sis bulutunun içerisindeyken görünmez olur, bu esnada atak hızı ve hareket hızı kazanır.

Görünüşe göre Riot Games grafik ekibi, Qiyana’nın en son modelini beğenmiş ve daha fazla insanın kullanmasını dilemiş, bu yüzden başka birine takmışlardır. Viego sisin içindeyken kamufle edilecek ve saldırı hızı ve hareket hızı kazanacak.

R – Kalp Kırıcı:

“Viego, şu anda sahip olduğu vücutları atıyor ve ileri ışınlanarak menzil içindeki en düşük sağlık yüzdesine sahip rakip şampiyona saldırıyor ve eksik canlarına bağlı olarak ilave hasar veriyor. Menzildeki diğer düşmanlar yere serilir. “

Son olarak, Viego’nun nihai noktasına sahibiz. En düşük HP hedefine doğru ilerleyerek onları eksik HP’lerine göre bitiricek.Yolda kalan diğer düşmanları geri püskürtücek.

SİHİRDAR VADİ’SİNDE DAHA ÇOK ŞAMPİYON GELİR Mİ ?

Riot garip şampiyonları sever 2021 bu trendi sürdürecek gibi görünüyor. Son zamanlarda bazı garip şampiyonlar eklendi ve görünüşe göre bir sonraki viego orman karakterimiz oyuna dahil olucak Riot Games büyük erkek karakterlerin başka bir eğilimini sürdürmeye kararlı görünüyor

sihirdar vadisi league of legends

Okumaya devam et

Trending